Рада міністрів закордонних справ країн ЄС – 20 лютого 2023 року

Наш власний кореспондент Ростислав Демчук передає з Брюсселя:
-Міністри закордонних справ країн ЄС зустрічаються 20 лютого 2023 року в Брюсселі. Засідання проходить під головуванням високого представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозепа Борреля. Рада обмінюється думками щодо російської агресії проти України та ситуації в Афганістані. Вони також зосереджуються на кліматичній та енергетичній дипломатії і на інших поточних справах.
У засіданні цієї Ради ЄС планував взяти участь і міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. Однак несподіваний візит президента США Джо Байдена до Києва різко змінив його маршрут. Замість авіарейсу Мюнхен – Брюссель Кулебі довелось взяти курс на Київ.
Але у засіданні бере участь міністр закордонних справ Молдови Ніку Попеску.
Подробиці з засідання Ради міністрів ЄС через годину. Також чимало цікавого і несподіваного. Зокрема щодо відкритих демаршів Угорщини проти Євросоюзу. На очах розгортається драматична картина курсу офіційного Будапешту на Пекін. Ці дві країни (Угорщина і Китай) беруться взяти на себе розробку плану мирного врегулювання у війні Росії проти України.
Міністр закордонних справ Угощини Петер Сіярто сьогодні навіть проігнорував засідання міністрів закордонних справ у Брюсселі і проводив зустріч у Будапешті з своїм китайським колегою Ван Ї. Увецері “високий” гість з Китаю проведе зустріч прем’єром Угорщини Віктором Орбаном. Поворот дуже срімкий… подивимось куди він виведе Угорщину.
Десятий пакет санкцій проти Росії остаточно буде схвалений у середу послами країн ЄС, а у п’ятницю він буде офіційно презентований і набере чинності. Остаточно будуть заблоковані рештки російських банків: “Тіньков Банк”, “Альфа Банк”, “РосБанк”… Імпорт російських алмазів на ринки європи також буде припинений. А от з “Росатомом” питання наразі підвисло. Будуть запроваджені лише часткові обмеження. Але процес триває.

peredplata