Заокруглення здачі при розрахунках за товар

Кабінет Міністрів України постановою від 06.03.2019 N 168  вніс зміни до Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів.

Ним, зокрема, у Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів пропонується прописати,  що касир та інший працівник, які мають право одержувати від споживача гроші за проданий товар, зобов’язані приймати без обмежень банкноти і монети усіх номіналів, які випускає в обіг  Нацбанк  (у  тому  числі розмінні, обігові монети, пам’ятні та зношені банкноти і монети), що є платіжними засобами і не викликають сумніву в їх справжності та платіжності, за номінальною вартістю, а також забезпечувати наявність у касі банкнот і монет для видачі здачі (крім тих, карбування та випуск в обіг яких припинено НБУ). Про це інформує Людмила ПИЛИПІВ, провідний   спеціаліст відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти управління державної реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області.

Крім того, у разі відсутності в касі монет дрібних номіналів для видачі здачі касир та інший працівник, які мають право одержувати від споживача гроші за проданий товар, зобов’язані здійснити у розрахунковому документі заокруглення загальних сум розрахунків  в порядку, передбаченому постановою НБУ від 15.03.2018 р. №25.

Але це ще не всі зміни, передбачені цим документом, зокрема, пропонується скасувати необхідність ведення Книги відгуків і пропозицій для суб’єктів господарювання роздрібної торгівлі та ресторанного господарства.