На Буковині підведено підсумки «Кампанії декларування – 2019»

Відтак, впродовж січня – квітня цього року під час проведення кампанії декларування буковинцями подано 13610 декларацій про майновий стан і доходи за 2018 рік в яких задекларували понад 375,6 млн. грн. доходів. Натомість, у минулому році платники подали 9150 декларацій – розповідає заступник начальника  Головного управління ДФС Чернівецької області Наталія Чернівчан.

Слід зазначити, – продовжує Наталія Чернівчан, платники Чернівецького управління лідирували у цьогорічній кампанії декларування, вони задекларували понад 235,7 млн. грн.. Також суттєву суму задекларували платники Новоселицького управління – 41 млн. грн. Вслід за ними платники Кіцманського управління – 29,3 млн. грн., Сторожинецького управління – 24,3 млн. грн. та Кельменецького управління – 23,2 млн. грн. Сокирянське управління завершило деклараційну кампанію з задекларованими майже 13,4 млн. грн. та Вижницьке управління – 8,7 млн. грн.

Відтак, до бюджету передбачено надійде 9,1 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб, з яких вже сплачено 6,5 мільйонів гривень. Сума військового збору до сплати складає майже 1,7 млн. грн., з яких бюджет наразі отримав 1,3 млн. грн.

Також на Буковині  35  громадян (у минулому році –  32) з доходом більше мільйона гривень подали декларації, та вказали дохід на суму 109,6 млн. грн. До місцевих бюджетів мільйонери сплатять понад 1,3 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб та військовий збір в сумі 201,6 тис. грн.

Аналізуючи подані декларації очевидно, що беззаперечну першість у декларуванні цьогоріч посідають спадкоємці. Саме вони подали найбільшу кількість податкових декларацій – 1011. Про прибуток від продажу нерухомого майна та рухомого майна – 581. Про доходи від продажу сільськогосподарської продукції повідомили  221 громадян. Отримані статки від надання нерухомості в оренду задекларували 183 мешканців регіону. Інвестиційний прибуток задекларували 16 громадян. Дохід, отриманий платником податкy як додаткове благо – 16. Про доходи отримані з джерел за межами України (Канада, Ізраїль, Велика Британія) – декларації подали 20 громадян. В свою чергу, 3 нерезидентів відзвітувались про свої доходи, отримані на території України.

Крім того, з загальної кількості 1227 громадян подали  декларації з метою отримання податкової знижки на загальну суму 2,8  млн. грн. На сьогодні вже повернуто з бюджету 2 млн. грн., по 857 деклараціях.

Наталія Чернівчан наголошує, платники можуть оформити податкову знижку упродовж всього року – до 31 грудня 2019 року. А суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій декларації, необхідно сплатити до 1 серпня 2019 року.

peredplata