На Буковині 31 безробітний відкрив власну справу

На Буковині з початку року за сприяння служби зайнятості власну справу відрив 31 безробітний. Загалом

вони отримали одноразово виплату допомоги по безробіттю на суму 1 млн 280 тис грн.

«Для безробітних, яким важко підібрати роботу фахівці служби зайнятості пропонують відкрити власну справу. Для того щоб отримати виплату допомогу по безробіттю, необхідно пройти профдіагностичне тестування на визначення схильностей до ведення бізнесу, курси з основ підприємницької діяльності та представити власний бізнес-план на розгляд комісії», – зазначає директорка Чернівецького обласного центру зайнятості Любов Кожолянко.

Серед осіб, які відкрили власну справу 8 учасників АТО/ООС, 6 осіб, які самостійно виховують неповнолітніх дітей та по одній людині  з інвалідністю та передпенсійного віку. Найбільше – 9 підприємців реєструвалися у м.Чернівці, вони займаються технічним обслуговуванням та ремонтом автотранспортних засобів, здійснюють вантажні перевезення, продажом деталей та приладдя до автомобілів, а також надають послуги мобільного харчування, займаються виробництвом готової їжі та  роздрібної торгівлі.

На Глибоччині (4 новостворені підприємці) надають ландшафтні послуги, виконують роботи у сільському господарстві, а також здійснюють роздрібну торгівлю квітами. На Путильщині (4 власні справи) – це виробництво цегли, обробка металу та роздрібна торгівля.

По три нових підприємці з’явилося на Вижниччині та Кіцманщині, по два у Новосельцькому, Кельменецькому та Сторожинецькому районах, а в решті –  по одному.

Середній розмір одноразової виплати допомоги по безробіттю для відкриття власної справи складає 41 тис грн.

Сектор інформаційної роботи Чернівецького обласного центру зайнятості.