На Буковині майже 400 роботодавців звернулися за фінансовою допомогою до служби зайнятості

Станом на 2 червня 2020 року до Чернівецької обласної служби  зайнятості роботодавці подали 398 пакетів документів для отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину. Про це інформує Сектор інформаційної роботи Чернівецького обласного центру зайнятості.

Наразі ухвалено 296 позитивних рішень щодо надання такої допомоги для покриття витрат на заробітну плату майже 4818 працівників. Найбільша кількість звернень надійшла від представників малого та середнього бізнесу м.Чернівці, Глибоцького та Кіцманського районів.

–       Ми закликаємо роботодавців скористатися можливістю отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину. Така фінансова підтримка працівників у зв’язку з вимушеним зупиненням (скороченням) діяльності дозволить зберегти робочі місця,  знизити навантаження на роботодавців і запобігти зростанню безробіття, – зазначає директорка Чернівецького обласного центру зайнятості Любов Кожолянко.

Нагадуємо, що допомога по частковому безробіттю надається суб’єктам малого та середнього підприємництва, які зупинили чи скоротили свою діяльність у зв’язку з карантином.  Така допомога передбачена статтею 47-1 Закону України «Про зайнятість населення». Допомога встановлюється за кожну годину, на яку працівникові було скорочено тривалість робочого часу, із розрахунку двох третин тарифної ставки або окладу, але не більше 4723 грн на місяць. Допомога надається на строк зупинення (скорочення) діяльності компанії, а також протягом 30 календарних днів після закінчення карантину.

Додатково інформуємо, що 29 травня 2020 року набув чинності Закон №591-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо додаткової підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення короновірусної хвороби (СОVID-19)», за яким передбачаються такі основні новації:

–         допомога може виплачуватися фізичній особі-підприємцю, що не має найманих працівників за умови, що вона є застрахованою особою;

–         строк звернення за отриманням допомоги по частковому безробіттю збільшено з 30 до 90 днів з моменту зупинення (скорочення) діяльності;

–         звільнення від оподаткування суми отриманої допомоги по частковому безробіттю на період карантину.