Рекордна сплата податків компанією «АТБ» допоможе врятувати та змінити Буковину

Кожен бізнес, який справно сплачує податки, інвестує у наш добробут і комфорт. Наочним прикладом може бути діяльність багаторічного лідера української роздрібної торгівлі – «АТБ». Компанія зуміла навіть у нинішньому складному році побити рекорд за обсягом сплати податків. Тільки за шість місяців неймовірно важкого 2020-го корпорація «АТБ» перерахувала до бюджетів усіх рівнів, у тому числі й до міської скарбниці наших Чернівців, 7,57 млрд грн. (включаючи митні платежі та ЄСВ). Згідно з інформацією з відкритих джерел це на 32,5% більше за показник аналогічного періоду минулого року.

«Цей рік, незважаючи на надзвичайно складні обставини, в яких опинився бізнес через  пандемію коронавірусу, корпорація «АТБ» проходить впевнено, залишаючись лідером ринку й  одним із найбільших платників податків в Україні. Можу навести два приклади:

– сума сплачених нами податків за пів року в три рази перевищує річний (!) бюджет таких міст, як Суми, Херсон, Черкаси, Тернопіль, Луцьк;

–  сплачені нами за перше півріччя податки в два рази перевищують суму державних інвестицій у будівництво нового аеропорту в Дніпрі.

Коли нас запитують, що таке соціально відповідальний і патріотичний бізнес, для мене відповідь очевидна. Це не тільки благодійні проєкти, соціальні ініціативи, інвестиції, нові робочі місця. По-перше, це прозора та системна діяльність бізнесу в наших економічних реаліях. По-друге, ефективне використання зроблених бізнесом інвестицій органами центральної та місцевої влади», – повідомляє на своїй сторінці у Facebook Борис Марков, генеральний директор корпорації «АТБ».

Настільки високі темпи зростання бюджетних платежів компанія демонструє вже кілька років поспіль. За підсумками 2019-го «АТБ» посіла перше місце в галузі серед 100 найбільших представників бізнесу за обсягом перерахованих платежів до бюджетів усіх рівнів.

Корпорація «АТБ» є однією із найпрозоріших і найвідкритіших в Україні. Минулого року до бюджетів різних рівнів і спецфондів  вона перерахувала 12,6 млрд грн., що на 34% перевищило показники попереднього періоду.

Важливо й те, що «АТБ» безперебійно забезпечує громадян якісними продуктами за доступними цінами. Вартість товарів  у 1137 супермаркетах цієї торговельної мережі завжди нижча за середньоринкову на 10–15%. Магазини лідера українського ритейлу сьогодні працюють у 293 населених пунктах 24 областей країни, включаючи й Чернівецьку. Асортимент таких дискаунтерів перевищує 3,5 тис. найменувань. Це гарантовано свіжі продукти та якісні товари першої необхідності. Майже третину становить продукція власних торгових марок «АТБ».

Заради безпеки майже чотирьох мільйонів постійних клієнтів навесні компанія запропонувала принципово новий для українського ринку ритейлу напрямок – в країні з’явився перший продуктовий онлайн-магазин «АТБ» повного циклу. Весь процес від замовлення необхідних товарів до отримання займає менше однієї години. Крім того, почали працювати сервіси попереднього замовлення й  адресної доставки продуктів. Це дозволило мільйонам громадян, серед яких  і мешканці нашого міста, не відчувати нестачі якісних продуктів і при цьому економити власні кошти.

Компанія «АТБ» зуміла значно збільшити товарообіг і вже перерахувала 4,83 млрд грн. податків до державного бюджету, 1,62 млрд грн. – до місцевих бюджетів, а 1,12 млрд грн. – до цільових фондів. Після реформи децентралізації чимала частина сплачених відповідальним бізнесом грошей залишається на місцях. Ці кошти спрямовують на боротьбу з пандемією, ремонт доріг, шкіл, лікарень, будівництво парків, мостів тощо. Крім цього,  вони йдуть на зарплати працівникам бюджетної сфери, пенсії, соціальні виплати, а також субсидії, які після підвищення комунальних тарифів стали справжнім порятунком для багатьох українських родин. Отже, кожна компанія, що працює відкрито та наповнює бюджет, є інвестором гідного рівня нашого життя.

Зважаючи на те, що останніми роками  «АТБ» активно розширює власну мережу саме у наших західних областях, чернівецька влада отримає потужний фінансовий ресурс для розвитку регіону.