У Чернівецькій області зафіксовано 14 випадків крадіжки газу

Крали газ і тепер заплатять набагато більше:

14 буковинців заплатять 250 тис. грн за крадіжки газу – АТ «Чернівцігаз»

Фахівці АТ «Чернівцігаз» виявили 14 випадків несанкціонованого відбору природного газу, що пов’язані із втручання у роботу лічильника газу з пошкодженням пломб.

Попри те, що ціна природного газу зменшилась фактично в чотири рази, буковинці продовжують здійснювати крадіжки природного газу, втручаючись у роботу лічильників.

Тільки за попередній місяць, в Чернівецькій області зафіксовано 14 випадків незаконних маніпуляцій із приладами обліку газу. Відповідно до законодавства, за такі дії порушникам були нараховані за завдані державі збитки відшкодування в понад 250 тис. грн.

«Порушення роботи лічильника важко приховати. Втручання можна розпізнати за наявністю характерних механічних пошкоджень на відліковому механізмі й пломбах. А також, за ознаками повторного використання пломб та підробленими пломбами», – розповідає керівник управління метрології АТ «Чернівцігаз» Сергій Кім.

Після зафіксованого факту втручання у роботу лічильника споживач зобов’язаний оплатити завдані державі збитки за незаконне споживання блакитного палива.

Розрахунок суми збитків проводиться згідно з Кодексом газорозподільних систем, де враховується кількість прописаних у приміщенні людей, кількість підключених газових приладів та розмір опалювальної площі.

Наголошуємо що втручання в роботу лічильника не лише завдає фінансової шкоди державі, але ставить під загрозу безпеку самих порушників та їхнього оточення. Оскільки будь-які несанкціоновані втручання в газову мережу можуть стати причиною витоку газу та його накопичення в приміщенні, що призведе до вибуху.