На Буковині візьмуться за ремонт доріг місцевого значення

Депутати Чернівецької обласної ради підтримали програму, яка дозволить залучити для ремонту доріг кредитні кошти. Розпочнуть роботи вже найближчим часом, тож восени буковинці отримають нові якісні та безпечні дороги.

Для цих потреб планують взяти позику у 100 мільйонів гривень. Лагодити будуть шляхи місцевого значення. Про це йдеться на сайті Чернівецької ОДА.

– Вдячні депутатам обласної ради, які підтримали цю ідею. Якщо говорити про ремонт шляхів, то він завжди залежав від такої схеми: у січні-лютому виділяли гроші, у березні розробляли проєктно-кошторисну документацію, а у червні-липні розпочинали роботи. Нова кредитна програма дозволяє нам не погоджувати перелік доріг, які плануємо лагодити, із Києвом, його може затвердити обласна рада, – розповідає перший заступник голови Чернівецької обласної державної адміністрації Ковалюк Богдан.

Які саме дороги ремонтувати, вирішуватимуть громади спільно із депутатами всіх рівнів. Також програма передбачає 5% співфінансування від ОТГ. Ці гроші потрібні для того, аби виготовити проєктно-кошторисну документацію, оголосити тендер, а коли в область надійдуть кредитні кошти – одразу розпочати ремонт, пояснює Богдан Ковалюк.

Позику повертатимуть за рахунок державної субвенції протягом наступних трьох років.

– Це перший крок, якщо він виявиться вдалим, то нам треба буде залучити більше фінансового ресурсу, можливо за 1-2 роки зремонтувати всі дороги, а потім лише насолоджуватися гарним покриттям і повертати кошти, – підсумував Богдан Ковалюк.

Нині обласна влада залучає усі фінансові ресурси, щоб збільшити це число. Адже нового покриття на Буковині потребують 2 тисячі кілометрів доріг місцевого значення.