Тарифи на електроенергію злетіли майже вдвічі. Яких платіжок чекати українцям і скільки доведеться переплачувати

В Україні тариф на електроенергію підвищився з початку 2021 року майже вдвічі – з 90 копійок до 1,86 грн за перші 100 кВт*год. Таким чином, українці отримають платіжки зі збільшеними на 78 гривень сумами. Про це пише Обозреватель.

Так, повідомляється, що через кілька місяців збільшать і загальний тариф. Як розповіла експерт житлових програм “Опори” Тетяна Бойко, перший “пільговий” тариф 90 копійок (діє до 1 січня 2021-го) не покривав вартість транспортування. Тобто зібраних з українців грошей не вистачало навіть для того, щоб компенсувати витрати на доставку струму від станції до розеток.

Пільговий тариф на перші 100 кВт*год електроенергії скасували

Якщо раніше, наприклад, за 100 кВт*год треба було платити всього 90 грн (а за кожен наступний кВт*год уже по 1,68 грн), то з 1 січня 2021-го буде діяти єдиний тариф. І замість 90 грн потрібно буде платити вже 168 грн.

Спеціальні зобов’язання продовжили до кінця березня 2021-го

При цьому спеціальні зобов’язання продавати електроенергію держпідприємствам встановили до кінця червня. Що це означає? Ймовірно, вже в квітні до питання вартості електроенергії знову вернуться. Більшість опитаних експертів погоджується: вартість електроенергії потрібно було підвищувати давно, але на це не йшли через непопулярність такого рішення. Член Національної комісії з питань енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) на умовах анонімності пояснив: ще два роки тому в Україні розробили план перегляду тарифів, проте його так і не втілили в життя.