На Буковині мешканці шести сіл можуть залишитись без газу

Жителі шести сіл Вижницького району Чернівецької області можуть залишитись без газопостачання. Це пов’язано з пошкодженням газопроводу “Банилів-Джурів”, який торік зруйнував паводок. Наразі газу вже немає у двох селах.

Житель села Банилів Георгій Шинкарюк, де понад тиждень немає газу, облаштував на вулиці саморобну кухню. Він розпалює вогонь та на ньому готує їсти.

Шість сіл Буковини можуть залишитися без газу: яка причина

Георгій Шинкарюк готує їсти на саморобній кухні

За словами чоловіка, він та його дружина — діабетики, відтак потребують свіжої їжі. Аби щось приготувати, витрачає дві-три години.

Газу в Банилові, а також в Слободі-Банилові немає, бо тимчасовий газопровід став непридатним для експлуатації. Його використовували замість пошкодженої торік паводком труби.

Поновити газопостачання зможуть тоді, коли відновлять основний газопровід через річку Черемош. Для цього потрібно дев’ять мільйонів гривень, каже голова правління “Чернівцігазу” Віктор Горда.

Шість сіл Буковини можуть залишитися без газу: яка причинаСуспільне Буковина. Зруйнований газопровід “Джурів-Банилів”

У листопаді 2020 року Чернівецька облдержадміністрація повідомляла, що уряд підтримав рішення про виділення грошей на ремонт газопроводу. Суспільне надіслало запит, аби дізнатися, чи перерахували їх області.

За словами жителів Банилова, якщо протягом тижня їм не відновлять газопостачання, перекриватимуть дорогу.

Що відомо

  • У червні 2020 року паводкова хвиля пошкодила газопровід “Джурів-Банилів”, який обслуговував шість населених пунктів. Труба перебуває у державній власності, для її відновлення потрібно дев’ять мільйонів гривень.
  • Частину будинків під’єднали до сусіднього газопроводу, втім тимчасово. 31 жовтня газопостачання припинили через критичне падіння тиску в газорозподільній мережі.
  • 3 листопада жителі села Банилів перекривали дорогу з вимогою відремонтувати газопровід. На його відновлення потрібно майже дев’ять мільйонів гривень.

Джерело: Суспільне Буковина