Сьогодні у чернівецьких школах, лікарнях, дитсадках включили опалення

У Чернівцях сьогодні, 11 жовтня, розпочався опалювальний сезон.

Міський голова минулого тижня видав розпорядження про початок опалювального сезону, пише molbuk.ua.

Опалення насамперед ввімкнули у будівелях соціальної сфери – школи, лікарні, дитсадки тощо.

У багатоповерхові будинки і нежитлові приміщення тепло почнуть подавати з 18 жовтня.

Як відомо, опалювальний сезон розпочинається після відповідного рішення органу місцевого самоврядування. Для цього середньодобова температура має не перевищувати 8 градусів протягом трьох діб підряд.

Нагадаємо, цього року у Чернівцях майже на 70% зріс тариф на центральне опалення. Наразі він один із найвищих в Україні. У тариф заклали вартість газу у сумі майже 7,5 гривні. У попередньому тарифі вартість газу становила приблизно чотири гривні.

Водночас міський голова Чернівців Роман Клічук поки не назвав остаточний тариф на опалення. Адже у меморандумі з урядом зазначено, що тарифи на опалювальний сезон не будуть зростати.

Але якщо залишити старий тариф, який не підвишували три роки, то це призведе до серйозних проблем на підприємстві “Чернівцітеплокомуненерго”.

“Ми збільшили тарифи на газ у червні місяці, коли інші міста планували їх збільшити у вересні місяці. Тому вони виставили такі ціни, наприклад, Миколаїв – 2200, Херсон – 2300, Київ – 2400. Вони мали встановити такі тарифи. Чернівці 2000 гривень. Зараз ми знаходимося у патовій ситуації, бо повернутися до тарифу тисячі гривень це буде досить важко, бо збитки будуть становити до 300 мільйонів гривень. Ми розглядаємо варіант, зменшити тарифи. Зараз ми слідкуємо за ситуацією у інших містах. Якщо нас змусять повернутися до попереднього тарифу тому відповідно мова за компенсацію не захищеним мова не може йти”, – сказав Клічук.

“Чернівцітеплокомунерго” підписав угоду із “Нафтогазом”, за якою у тариф закладена ціна газу орієнтовно 7500 гривень за гігокалорію. Але це ціна на середній ліміт використання за останні три роки. Якщо ліміт буде перевищимо, доведеться газ купувати по ринковій вартості.

Також “Чернівцітеплокомунерго” повинно вчасно розраховуватися за спожитий газ. Тому споживачів центрального опалення просять сплачувати за послуги вчасно. На початок опалювального сезону загальний борг чернівчан становив майже 50 мільйонів гривень.
Автор: Людмила Осадчук