Підвищення зарплат медикам за престижність праці

Уряд обіцяє вже з січня значно більшу зарплату медичним працівникам бюджетних і комунальних закладів. Згідно з планами, лікар отримуватиме не менше ніж 20 тис. гривень, медична сестра – не менш як 13,5 тис. гривень.

Ці суми – не лише посадовий оклад лікаря чи медсестри, але й доплати, надбавки та премії за престижність лікарської праці.

Розмір надбавок встановлюватиме керівник медичного закладу за погодженням з профспілковим комітетом. Разом із посадовим окладом вони не можуть бути меншими ніж 20 тис. для лікаря і 13,5 тис. гривень – для молодшого медперсоналу. А вищими – можуть: за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та наднормовий час, до святкових і ювілейних дат.

Для забезпечення таких рівнів заробітної плати уряд збільшив програму медичних гарантій на 33,8 млрд гривень у порівнянні з 2021 роком.

Але у медичних колах багато сумнівів щодо того, чи вистачить грошей і чи виконають рішення уряду керівники лікарень.

Зросте зарплата освітян

Вчителька в класі

АВТОР ФОТО,UNIAN

Із січня зростуть зарплати освітян у державних і комунальних закладах освіти. Ідеться про певні типи закладів та установ освіти, таких як спеціалізовані школи, гімназії, профтехучилища, інтернати. Розмір підвищення становитиме від 5% до 30%.

Також передбачається підвищення зарплат на 20-30% у дошкільних закладах для дітей з особливими потребами, спеціалізованих дитячих будинках.

Уряд передбачив також надбавки за педагогічні та інші звання, за використання в роботі іноземної мови – від 5% до 20%. Водночас розмір основних доплат педагогам, таких як класне керівництво, перевірка зошитів, залишиться без змін.

Востаннє освітянам підвищували зарплату у грудні 2021 року. Тоді посадові оклади в закладах середньої освіти зросли на 8,4%.

peredplata