Парафіяни храму Різдва Пресвятої Богородиці та Св. Антонія УГКЦ у Чернівцях вирішили відсвяткувати Різдво Христове за Григоріанським календарем.

З наближенням Різдва в Україні все частіше піднімається питання дати його святкування: за Юліанським, чи Григоріанським календарем. На це не могли не відреагувати і глави українських церков.

 

Глава ПЦУ блаженніший Епіфаній недвозначно заявив в інтерв’ю виданню “Радіо Свобода”: ,, Коли церква дозріє, коли віруючий народ до цього дозріє, то, звичайно, буде ухвалене відповідне рішення. ” Таку ж думку в ефірі «Живого телебачення» висловив Патріарх УГКЦ Святослав: ,,Рух за святкування Різдва за новим стилем – 25 грудня – повинен початися знизу, від мирян. Якщо ініціатива календарної реформи виходитиме від церковної єрархії, то це не матиме відповідного ефекту. Це питання в першу чергу повинні піднімати наші миряни, знизу. Якщо ініціатива календарного питання виходитиме згори, то це чинитиме ще додаткові розколи, – сказав першоєрарх.

 

Враховуючи ці обставини, на парафії Різдва Пресвятої Богородиці та Св. Антонія, що на вулиці Капеланській 31 у Чернівцях, парафіяни вирішили проявити таку ,, ініціативу знизу” і відсвяткувати Різдво Христове за Григоріанським календарем. Це буде гарним сигналом і для українських глав церков, і великим цвяхом у домовину імпемії зла. Це далекоглядний крок, який треба було зробити ще у 90-х роках минулого століття, але краще пізно… Тому запрошуємо всіх українців, хто в Христа вірує, приєднатися до нашого святкування, до святкування Різдва Христового з усім світом.

 

Розпорядок богослужіння:

 

24 грудня навечіря Різдва (святий вечір)

 

8. 00 – “великі часи”
10. 00 – свята літургія.

17. 00 – велика вечірня з литією.

 

25 грудня Різдво Христове

 

9. 00 – велика утреня

10. 00 – торжественна свята літургія.