У Чернівцях в одному із районів оголосили карантин через спалах сказу: що відомо

Сьогодні, 28 вересня, запровадили карантинні обмеження та оголосили неблагополучним пунктом по сказу територію ОКНП “Чернівецька лікарня швидкої допомоги”, що знаходиться за адресою – вул.Фастівська, буд. 2.

Тимчасові обмеження будуть діяти впродовж 60 днів з дня останнього випадку захворювання твариною на сказ.

Про це повідомило Головне управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області

Під час позачергового засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії, що діє при Чернівецькій РВА, присутні на засіданні члени комісії розглянули випадок сказу безпритульного кота в м. Чернівці.

За підсумками засідання комісії ухвалено рішення накласти карантинні обмеження та оголосити неблагополучним пунктом по сказу територію ОКНП “Чернівецька лікарня швидкої допомоги”.

Зокрема, було затверджено план ветеринарно-санітарних комплексних заходів з ліквідації вогнища захворювання та недопущення його поширення.

Водночас під час засідання визначили загрозливі зони вулиць Магалянська, Січових Стрільців, Кобзарська в м. Чернівці.

У Держпродспоживслужбі нагадують, що про всі випадки неприродної поведінки тварин слід негайно повідомляти до державних установ ветеринарної медицини Чернівецької області.

“Наголошуємо, що з метою запобігання захворюванню на сказ серед населення необхідно дотримуватися головних правил:
– Уникати контактів з безпритульними і дикими тваринами. Звертати особливу увагу дітей на небезпеку таких контактів.
– Своєчасно здійснювати щеплення домашнім тваринам.
– За найменшої підозри на захворювання серед тварин – повідомляти територіальні органи Держпродспоживслужби.
– Негайно звернутися до лікаря після контакту (укусу або ослинення) з підозрілою твариною, оскільки при проявах клінічних ознак врятувати хворого, як правило, не вдається.

Тільки вчасно і кваліфіковано проведена первинна хірургічна обробка ран та вакцинація проти сказу можуть вберегти потерпілих людей від смертельних наслідків”, – йдеться у повідомленні.

peredplata