Для запровадження карантину на Буковині нема підстав – Наталія Гопко

На Буковині карантинних обмежень запроваджувати не будуть через відсутність для цього підстав.
За словами генеральної директорки ДУ “Чернівецький обласний центр контролю і профілактики хвороб МОЗ України” Наталії Гопко, епідемічний поріг в області наразі перевищено на 25%, що відповідає середньому рівню інтенсивності процесу з респіраторних захворювань.
“Обмежувальні заходи локально застосовували й раніше впродовж всього епідемічного сезону. Це робиться там, де це необхідно в будь-який період часу. Наприклад, коли захворює якась кількість дітей у закладі освіти чи класі, рішенням керівника закладу відбувається переведення класу на дистанційну форму навчання. Таким чином хвороба не поширюється”, – каже Наталія Гопко.
Директорка Чернівецького обласного центру контролю і профілактики хвороб наголошує, у холодну пору щороку фіксують зростання випадків респіраторних захворювань.
«За показниками госпіталізацій відхилень немає, як і немає відхилень за показниками захворюваності загалом. Є незначне коливання. Три тижні тому ми фіксували незначне зниження рівня захворюваності, а останні три тижні спостерігаємо несуттєве зростання», – каже Наталія Гопко.
Коливання кількості викликів з приводу підозри чи щодо підтвердженого грипу/COVID-19, пневмонії фіксують також у Чернівецькому обласному центрі екстреної медичної допомоги. Так, якщо 28 листопада їх було 23 (у тому числі 15 – до дітей), а число госпіталізацій склало 6 (4 – діти), то вже наступного дня, 29 листопада, ці цифри зменшилися до 12 (9 до дітей) та 4 (3 – діти) відповідно.
 

peredplata