Чернівчан запрошують долучитися до Тижня безпеки дорожнього руху

З нагоди Тижня безпеки дорожнього руху в п’ятницю, 15 листопада, о 14.00 на Соборній площі у Чернівцях відбудеться перша в області масштабна вулична екшн-акція, присвячена реагуванню на дорожньо-транспортні пригоди, наданню домедичної допомоги потерпілим в ДТП, дотриманню правил дорожнього руху тощо.

Передбачається, що під час заходу буде змодельована дорожньо-транспортна пригода (з реальними автомобілями, підпалом, звуковими ефектами, а саме, вибуху бензобаку тощо) з умовними потерпілими та їхнім деблокуванням із понівечених авто. Спецслужби цивільного захисту продемонструють послідовність рятувальної тактики та дій, зокрема проведуть реальне гасіння палаючого автомобіля,  евакуацію постраждалих із пошкоджених авто, надання домедичної та медичної допомоги, у тому числі проведення серцево-легеневої реанімації, накладання джгута тощо.

Крім цього, усі охочі зможуть детально ознайомитися з вмістом аптечки водія, повністю укомплектованими машинами спецслужб, правилами дорожнього руху. Для дітей буде організовано спеціальну фотозону.

Яскравим завершенням заходу стане автопробіг спецслужб цивільного захисту та автомобілів ГО «Streeter Chernivtsi» вулицями міста з демонстрацією дотримання правил дорожнього руху.

Перша в Чернівецькій області вулична екшн-акція здійснюватиметься за спільної організації Департаменту охорони здоров’я ОДА, Управління патрульної поліції в Чернівецькій області, Управління ДСНС в Чернівецькій області», КМУ «Обласний центр здоров’я», ДУ «Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України», ОКУ «Чернівецький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», ГО об’єднання автолюбителів «Streeter Chernivtsi».

 

Довідка

З 11 по 17 листопада проводиться 2-й етап 5-го Глобального Тижня безпеки дорожнього руху ООН.

Основною метою даного заходу є привернення уваги до ситуації на дорогах України, сприяння вихованню дорожньої культури серед пішоходів, водіїв та інших учасників дорожнього руху, а також об’єднання зусиль суспільства задля зменшення кількості смертей і травм внаслідок дорожньо-транспортних пригод.

Дорожній травматизм і смертність внаслідок ДТП (дорожньо-транспортна пригода) — це одна з п’яти найпоширеніших причин смертності і травматизму у світі. За даними ВООЗ, за 2018 рік у світі внаслідок ДТП загинуло 1 млн 350 тисяч людей, кожні півтори хвилини у світі гине людина у ДТП.