Польща вирішила вийти з карантину: що потрібно врахувати Україні

Перші випадки COVID-19 в Україні та Польщі були діагностовані практично водночас – на початку березня. Однак якщо в нашій країні епідемія зараз перебуває в розпалі, то поляки вже заговорили про поступове скасування карантину починаючи з 20 квітня.

 

Що дозволять у Польщі насамперед?

З ініціативою поступового зняття обмежень з 20 квітня виступили прем’єр-міністр польщі Матеуш Моравецький, а також міністр охорони здоров’я Лукаш Шумовський.

На першому етапі польська влада має намір:

  • дозволити переміщення громадян із розважальною метою (за умови збереження соціальної дистанції).

  • Відкрити для відвідування ліси та парки. Однак дитячі майданчики, як і раніше, залишаться закриті.

  • Дозволити відвідування церков (за умови, що на 15 кв. м буде один парафіянин).

  • Дітям віком понад 13 років можна буде перебувати на вулиці без нагляду дорослих.

  • Відновити роботу торгівлі за новими правилами: у приміщеннях до 100 кв. м – чотири особи на один касовий апарат, більш як 100 кв. м – одна особа на 15 кв. м.

Карантин у Польщі

 

Польський уряд підкреслив, що це тільки перший етап послаблення карантину. Що стосується наступних дій, то вони будуть ухвалюватися на основі аналізу рівня захворюваності, ефективності системи охорони здоров’я, а також виконання санітарних норм населенням. Імовірно, остаточний вихід Польщі з карантину буде поділений на чотири періоди.

Kancelaria Premiera

@PremierRP

 

Cztery etapy znoszenia ograniczeń związanych z ⤵️⤵️⤵️

❗️ Decyzja o przejściu do kolejnego etapu zostanie podjęta po spełnieniu niezbędnych warunków:
➡️ analiza przyrostu zachorowań,
➡️ wydajność służby zdrowia,
➡️ realizacja wytycznych sanitarnych.

Cztery etapy znoszenia ograniczeń związanych z #koronawirus ⤵️⤵️⤵️
Про це говорять 909 осіб
 
 

“Ми бачимо, що польське суспільство добре реагує на карантинні обмеження. Ми переконані, що деякі з них можна раціонально послабити. Боротьба з коронавірусом на цьому не закінчується, але ми переходимо в контрнаступ. Ми перебуваємо в абсолютно новій реальності, яка, на жаль, буде з нами довгий час, і ми повинні навчитися жити в ній”, – зазначив Моравецький.

Kancelaria Premiera

@PremierRP

 

Premier @MorawieckiM w : Widzimy, że polskie społeczeństwo dobrze reaguje na obowiązek kwarantanny i na te obostrzenia. Jesteśmy przekonani, że kilka z nich możemy poluzować w racjonalny sposób. Walka z dziś się nie kończy, ale przechodzimy do kontrofensywy.

Про це говорять 84 осіб
 
 

Зі свого боку Шумовський закликав громадян не зловживати скасуванням деяких обмежень, щоб ситуація не відкотилася назад до гірших показників.

“Деяке ослаблення, яке буде застосовуватися з понеділка (можливість піти в ліс або парк), дозволяє нам дихати вільніше. Але давайте використовувати все з розумом. Це не стимул бути в цих місцях. Ми повинні максимально ізолювати себе”, – закликав очільник польського Міністерства охорони здоров’я.

Kancelaria Premiera

@PremierRP

 

Minister @SzumowskiLukasz w : Pewne poluzowania, które będą obowiązywać od poniedziałku – możliwość pójścia do lasu czy parku dają nam pewien oddech, ale używajmy ich z rozsądkiem. To nie zachęta do przebywania na tych przestrzeniach. Powinniśmy się maksymalnie izolować.

 
 
 
 

Що відбувається в інших країнах ЄС?

Уряд Чехії продовжив дію надзвичайного стану до 30 квітня, проте ввів низку послаблень, зокрема нові винятки з правила обов’язкового носіння масок.

Також з 9 квітня влада відновила роботу велосипедних магазинів і майстерень з їх ремонту, магазинів товарів для дому та садівництва, а також будівельних матеріалів. Ще тут планують відкрити більше закладів торгівлі протягом наступного тижня, проте поки не уточнюється, яких саме.

Тим часом в Іспанії з 13 квітня запрацювали підприємства, що не належать до критичної інфраструктури, зокрема в сфері промисловості та будівництва.

А прем’єр-міністр Італії Джузеппе Конте заявив, що книгарні, магазини канцтоварів і ті, які торгують дитячим одягом, можуть відкритися з 14 квітня.

Що стосується Данії, то там із 15 квітня відновили діяльність дитячі центри та школи для учнів першого та п’ятого класів.

Зі свого боку Німеччина розглядає можливість пом’якшити карантин з 19 квітня, а Франція поки має намір зберегти “блокування” щонайменше до 11 травня.

Як повідомляв OBOZREVATEL, регіональний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я в Європі Ганс Клюге попередив, що зараз регіон стоїть на порозі піка пандемії COVID-19, а тому повинен бути дуже обережний у питаннях послаблення карантину.

Готуємось до свята Великодня, залишаючись вдома. На нашому розділі Промокоди можна оформити доставку великодніх комплектів безкоштовно, а також придбати все найнеобхідніше із приємними знижками.

Новини Партнерів