Медики Буковини взяли удар коронавірусу на себе

За даними департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА, станом на 19 травня в області виявили 404 медичних працівників, хворих на коронавірус.

Велика частина з них захворіли у побуті, багато інфікувалися при огляді або лікуванні пацієнтів, які приховали імовірну хворобу. Таку думку висловив міський голова Чернівців Олексій Каспрук в ефірі програми “Вечер” телеканалу “Настоящее время”, пише molbuk.ua.

“Різні є ситуації. Частина медпрацівників об’єктивно заразились поза роботою. Велика частина заразилась при лікуванні пацієнтів, які були заражені коронавірусом і прийшли в інші лікарні з іншим питанням. У нас була ситуація, коли породілля прийшла народжувати, приховала, що її чоловік нещодавно повернувся з-за кордону. В результаті, коли поставили діагноз, виявилось, що вся бригада медиків, яка обслуговувала, а там були дуже непрості пологи з патологією, вони всі повинні були піти на карантин. І також ми повинні розуміти, що це засоби захисту. На війні солдати гинуть у бронежилетах. Так і лікар: десь один сантиметр незахищеної шкіри – і можна заразитись”, – вважає посадовець.

У коментарі “Настоящему времени” лікар-анестезіолог Анна Рибарчук розповіла, що сама захворіла на COVID-19 і вважає, що це сталося під час роботи з пацієнтами.

“На початку ми працювали вахтовим методом, і після кожного чергування здавали ПЛР. З лікарні не виходила, після п’яти діб здала тест та отримала позитивний результат. Дякувати Богу, я пережила це в середньолегкій формі вдома”, – розповіла лікарка.

“Медперсонал – це теж живі люди, вони теж живуть у соціумі, мають якісь контакти з людьми, хоча ми постійно, і навіть вдома, перебуваємо в масках. Але є питання вірусного навантаження, тобто коли медпрацівник працює певну кількість годин у “червоній зоні” безпосередньо в костюмі, в окулярах, респіраторі, щитку. Як би там не було, ризик є. Чи сантиметр голої шкіри, чи важка інтубація, запотіли окуляри, і ти їх якось поправляєш, бо життя пацієнта завжди у пріоритеті, а для підключення до ШВЛ ти маєш бачити. Буває, що лікарі по 6-8 годин були у “червоній зоні”, вірусне навантаження дуже велике, і від цього росте ризик захворіти. Частина лікарів інфікуються від тих пацієнтів, в яких ще не підтверджений діагноз”, – пояснила Анна Рибарчук.