Чернівецьку область розділено на три зони за рівнем поширення коронавірусу

В Україні починає діяти поділ на чотири зони за рівнем поширення коронавірусу: “червону”, “помаранчеву”, “жовту” та “зелену”.

Чернівецьку область розділено на три зони.

Зелена зона:

м. Чернівці, Вижницький, Заставнівський, Герцаївський, Новоселицький, Кельменецький райони

Обмеження:

– у громадських будівлях та транспорті перебувати у масках або респіраторах;

– проведення масових заходів: не більше 1 людини на 5 квадратних метрів;

– робота кінотеатрів із заповненістю на 50%;

– перевезення пасажирів тільки на сидячих місцях.

Жовта зона:

Хотинський, Глибоцький, Сторожинецький, Путильський, Сокирянський райони.

Обмеження:

– окрім засторог, які діють у зеленій зоні, забороняється відвідування установ соціального захисту, в яких перебувають люди похилого віку, крім тих, що надають послуги кризово.

 Помаранчева зона (у Чернівецькій області нема),

забороняється:

 • діяльність закладів розміщення (хостели, туристичні бази тощо), окрім готелів;
 •  діяльність розважальних закладів, ресторанів у нічний час;
 • планові госпіталізації в лікарнях;
 •  спортзали, фітнес-центри, заклади культури;
 • прийом нових змін в дитячі табори;
 • обмеження для масових заходів: 1 людина на 20 квадратних метрі, не більше 100 людей.

 Червона зона: Кіцманський район

Обмеження:

– заборона роботи громадського транспорту;

– заборона відвідування закладів освіти;

– заборона діяльності кафе, ресторанів та ТРЦ.

Засідання Центральної комісії ТЕБ та НС проводитимуть кожної п’ятниці. За результатами аналізу ситуації в регіонах будуть визначати рівні розповсюдження коронавірусу.

Перехід регіону з однієї в іншу зону можливий за умови, коли 5 днів поспіль там спостерігаються зміни одного із визначених показників. Обмеження діятимуть на всіх рівнях, включаючи “зелений”. Серед обов’язкових вимог — носіння масок у громадських місцях, проведення масових заходів лише за умови перебування не більше 1 особи на 5 м кв, заповненість кінотеатрів – не більше, ніж на 50%, перевезення пасажирів тільки на сидячих місцях.

Найбільш жорсткий карантин буде діяти в “червоній зоні”.

Перетин кордону: з країн «зеленої зони» – потрібен тільки страховий поліс. Для країн із «червоної зони» – потрібен поліс + самоізоляція на 14 днів або ПЛР-тест.

 Регіоном із значним поширенням COVID-19 вважається регіон, в якому наявна одна з таких ознак:

 1. Завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, становить більш як 50 відсотків;
 2. Середня кількість тестувань методом ПЛР та ІФА становить менше ніж 24 на 100 тис. населення протягом останніх семи днів;
 3. Коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 становить більш як 11 відсотків;
 4. Показник динаміки зростання випадків інфікування COVID-19 становить більш як 10 відсотків.
 5. Показник динаміки зростання випадків інфікування COVID-19 застосовується у разі реєстрації більше восьми випадків на 100 тис. населення сумарно за останні сім днів.

 З 1 вересня 2020 року в Україні відкриються всі школи. Однак, якщо епідеміологічна ситуація в районі не буде задовольняти вимогам МОЗ, освітні заклади будуть змушені закрити на карантин. Закривати школи будуть тільки в районах «червоної зони» – де високий показник захворюваності на атипову пневмонію.

 В Україні розпочнеться поступове залучення глядачів на футбольні матчі за умов дотримання низки карантинних вимог. Основними вимогами є: заповнення секторів стадіону глядачами не більше ніж на 25 відсотків, дотримання соціальної дистанції, забезпечення наявності дезінфекторів на стадіонах, проведення термоскринінгу на вході.

Незрозуміло з якого дива до «червоної зони» внесли міста Луцьк і Тернопіль.

Міські голови та депутати цих обласних центрів категорично виступили проти будь-яких обмежень і відмовилися виконувати вказівки комісії з ТЕБ та НС.

Кіцманський район – у червоній зоні .

У Кіцманському районі Чернівецької області спалах коронавірусу зафіксовано у селах Дубівці, Чортория, Мамаївці та у місті Кіцмань.

У перших двох селах зараження відбулося на весіллі у ресторані села Дубівці.

Мамаївці стали небезпечною зоною для Буковини. Саме там серед села активно діє автосервіс для бусів, котрі їздять за кордон. Часто вони там зупиняються для обслуговування. Чимало пасажирів навіть ночують у готелі при автосервісі.

Тому спеціалістам-епідеміологам нашого краю варто звернути увагу на небезпеку, яка з Мамаївців дуже швидко може розповсюдитися до Чернівців. Адже до обласного центру –  не більше 3-5 км.