Лікарка з Чернівців розповіла, від чого насправді помирають хворі з коронавірусом

Лікарка-інфекціоністка Чернівецької обласної лікарні Ольга Кобевко розповіла, від чого насправді помирають хворі з коронавірусом.

Як вона пояснила в ефірі у своєму фейсбуці, дані про супутні хвороби померлих буковинців не є причиною смерті, а люди помирають саме від дихальної недостатності, пише molbuk.ua.

 

За таку подачу інформації вона розкритикувала обласну адміністрацію, адже вважає, що це вводить буковинців в оману.

“Щодня ви читаєте інформацію про те, що хтось помер. Пишуть: “від коронавірусу помер чоловік 46 років чи жінка 56 років, яка мала коронавірус і супутні патології”. Це непрофесійно і неправильно. Є діагнози, які виставляють лікарі у стаціонарах, і є висновок патологоанатома, який вказує причину смерті.

Якщо правильно подавати цю інформацію, вона мала би звучати так, що людина, інфікована коронавірусом, мала ускладнення у вигляді пневмонії і померла від дихальної недостатності. Бо всі ці люди помирають від дихальної недостатності, помирають, задихаючись, їм не вистачає повітря. Це є страшно, натомість офіційна інформація від ОДА подавалась не так страшно, як це насправді було. І коли розповідають, що померлий мав, наприклад, цукровий діабет, з цукровим діабетом можна прожити навіть до 70 років при правильному лікуванні і дієті”, – пояснила медик.