На Буковині жінка прийшла на весілля, маючи позитивний тест на COVID-19: справу передадуть поліції.

У Чернівецькій області проводять епідеміологічне розслідування щодо фактів, коли люди із підтвердженим COVID-19 або з симптомами коронавірусу приходили на весілля, на яких потім інфікувалися багато гостей.

Про це розповіла заступниця голови ОДА Наталія Гусак, пише Укрінформ.

“У Чернівецькій області зафіксовано факти, коли весільна дружка із клінічними симптомами коронавірусу, була на двох весіллях. А вінчальна матка, маючи позитивний результат тесту на COVID-19, також прийшла на свято”, – сказала Гусак.

Вона розповіла, що наразі за цими фактами триває епідеміологічне розслідування. За його результатами будуть звертатися до правоохоронців.

“Наразі нам відомо, що дружка на момент весілля не знала про свій діагноз, але мала всі клінічні симптоми COVID-19. А у вінчальної матки вже був позитивний ПЛР-тест і вона не відмовилась від участі у такому масовому заході. Звісно, гості про це не знали”, – розповіла заступниця голови ОДА.

Як відомо, за умисне зараження коронавірусом передбачена кримінальна відповідальність у вигляді штрафу від 1 до 3 тисяч неоподатковуваних доходів громадян (від 17 до 51 тисяч гривень), а також арешт до 6 місяців або позбавлення волі до 3 років. За такі ж дії, які призвели до тяжких наслідків або летальних випадків, порушникам загрожуватиме від п’яти до восьми років позбавлення волі.

Наразі в Чернівецькій області зафіксували 9541 випадок інфікування COVID-19. Із них 5964 пацієнти одужали, а 266 людей померли.