ПРИКАРПАТСЬКИЙ ЛІКАР-ХІРУРГ З ВЕЛИКИМ ДОСВІДОМ НЕ ВИТРИМАВ І РУБАНУВ ВСЮ ПРАВДУ ПРО КОВІД “Я БУВ СВІДКОМ ТОГО, ЯК…

Дорогі краяни, я лікар-хірург Коломийської ЦРЛ.  

Хочу щиро поділитися своїми враженнями про небезпеку COVID-19.

Працюючи під час пандемії у хірургії, я звичайно неодноразово вимушено контактував з вірусними хворими, а деяких я і оперував. Тому звичайно перед захворюванням вже був напевно вірусоносієм і тому раптово захворів вже знаходячись у відпустці.

Так як медик, я надіявся,знаходячись на самоізоляції амбулаторно справитись з хворобою. Але потрапивши немалі кошти, на 10-тий день захворювання я змушений був лягти у лікарню зі значним погіршенням стану.

Завдяки високій кваліфікації та досвіду лікарів нашої лікарні covid- відділення (зав.Савицька Наталія Романівна, Власюк К. К. та начмед Клапко І. Р. і звичайно наших рятівниць чудо-медсестер, мені вдалось досить швидко справитись з цією підступною хворобою. Я, як хірург з досвідом, був приємно вражений кваліфікацією наших лікарів, медсестер, новітнім обладнанням і злагодженістю в роботі!

Не раз був свідком врятування важких хворих, з ураженням більше 75%легень, але на жаль, були і будуть випадки неефективного лікування Причини летальних випадків- пізня госпіталізація, самолікування та важкі супутні патології.

Держава виділила величезні кошти на лікування таких хворих(на одні тільки лікарські препарати іде до 2 тисяч гривень в день!!!) Але крім цього, пацієнти змушені витрачати і свої кошти на придбання ліків, які не передбаченні державною програмою. Тому, закликаю кожного земляка дотримуватись відповідних засобів захисту! Бережіть своє здоров’я і здоров’я інших!

P. S. Регулярне недофінансування медицини, поверхневе ставлення адміністрації лікарні до потреб медиків, а інколи просто хамського відношення влади та й несвідомих громадян, призвело до плачевного стану в медицині. І тільки завдяки неймовірним потугам медиків при мізерний оплаті праці, вдалось організувати належне надання допомоги від спалаху covid-19 на Коломийщині.

Хвала молодим та сміливим терапевтам, реаніматологам, неврологам, хірургам, ЛОРам, кардіологам та інтернам, а також досвідченим і відповідальним медсестрам стаціонару!

Я вірю, що ми в подальшому належно оцінимо їхню жертовну працю і обов’язково справимось з пандемією. А занепад ініфекційної служби необхідно негайно виправити і наказати винних!

Розхвалена сімейна медицина виявилась не готовою до спалаху епідемії і тут причина не тільки у не відповідній кваліфікації сімейних лікарів, але відсутності конкретних директив та протоколів лікування. Разом з тим, їм можна тільки поспівчувати з таким напливом хворих та нехтування людьми елементарними правилам захисту… Є загроза розповсюдження вірусу серед молодших верств населення.

“Порізана” педіатрична служба ще якось справляється зі стриманням епідемії і є надія на те, що дитячий організм легше переносить інфекцію. Хоч на жаль є ослаблені та хронічно хворі діти, які вразливі до таких випробувань.

Тому, дорогі батьки, будьте дуже пильні і бережіть їх від зайвих контактів. А педіатричну службу слід негайно підсилити і відродити роботу дитячої поліклініки, де сконцентрувати надання такої допомоги.

І я знову звертаюсь до вас, краяни: дотримуйтесь ізоляції якщо захворіли, вчасно звертайтесь до свого лікаря, не сійте паніку, та не звинувачуйте медиків у своїх бідах. 

Коломийська базова лікарня готова лікувати важких хворих на COVID, тому довіряйте їм. Маючи найбільш інформативну комп’ютерну діагностику(на жаль не державну…) ми можемо на світовому рівні лікувати і рятувати важких хворих. Вимагайте у влади міста та району допомогти медицині у цей важкий період вижити і відродитись!
повний текст читайте тут: https://news.ivano-frankivsk.ua/news/97311?fbclid=IwAR2wnqH6hCZCs4TyXQYZSESgtRVFf06YW-d3tPjdJpnbzQgW72mE8M2cPNM