Інфекціоністка з Чернівців Ольга Кобевко розповіла, чи варто вакцинуватися тим, хто перехворів на коронавірус.

Вакцинуватися від коронавірусу варто тим, хто ще не хворів, і тим, хто вже перехворів.

Про це у відеоефірі розповіла лікарка-інфекціоністка Чернівецької обласної лікарні Ольга Кобевко.

“За науковими дослідженнями, які ще тривають, імунітет після коронавірусу зберігається лише 3-6 місяців. Це попередні дані, але вони підтверджені. В інструкціях до вакцини, які є у відкритих джерелах, читала, що вакцинуватися людям, які перехворіли 3-6 місяців тому, необов’язково. Але вакцинація не зашкодить, вона не є загрозливою”, – пояснила Ольга Кобевко.

Лікарка також зазначила, що наявність імуноглобулінів не гарантує, що людина повторно не заразиться.

“Зі спостережень практичних лікарів побачили, що наявність імуноглобулінів після перенесеного коронавірусу не дає гарантій, що не можна інфікуватися другий раз. Тому із наявністю імуноглобулінів у крові можна теж вакцинуватися”, – сказала Ольга Кобевко.

Вакцинація насамперед убереже від ускладнень.

“Якщо вводять вакцину, можна інфікуватися у перші дні, але після введення вакцини одразу запускається процес формування антитіл до коронавірусу. І це зменшить ймовірність ускладнень”, – розповіла лікарка.

Сама Ольга Кобевко заявила, що погодилася вакцинуватися від коронавірусу.

“Я буду вакцинуватися. Хочу вакцинуватися правильно і одночасно показати людям приклад. Але я проти російської вакцини Супутник. За дослідженнями вакцина гарантує імунітет, але ми ще не знаємо, наскільки тривало, адже в Україні ще жодного вакцинованого немає”, – зазначила Ольга Кобевко.

peredplata