Лікарні завантажені, COVID-19 атакує дітей: Лікарка-інфекціоністка Ольга Кобевко розповідає, як Буковина поплатилася за порушення карантину.

Коронавірус у Чернівецькій області спалахнув із новою силою. Тепер COVID-19 вдарив навіть по дітях, стали часто хворіти й дорослі, які не мають супутніх захворювань. Лікарні серйозно завантажені, там не вистачає кисню для пацієнтів і лікарів. У найближчі дні регіон може увійти в червону карантинну зону.

Медики вважають, що, найімовірніше, поширення інфекції пов’язано з тим, що під час січневого локдауну населення погано дотримувалося протиепідемічних заходів.

Про ситуацію на Буковині пише Obozrevatel.

Лікарні забиті, для пацієнтів шукають ліжка в області

“Такого ще не було, щоб щодня ми госпіталізували понад 100 осіб”, – заявив у своєму недавньому відеозверненні на Facebook глава Чернівецької ОДА Сергій Осачук.

За його словами, минулого тижня в області додали 120 ліжок під лікування хворих на коронавірус, у найближчі дні планують знайти ще 500.

Практично немає місць у Сторожинецькій та Заставенській центральних районних лікарнях. Тепер пацієнтів звідти переправляють до обласного шпиталю ветеранів війни в Чернівцях. А важких хворих перевозять в обласну лікарню.

Медзаклади самих Чернівців також переповнені, пацієнтів з обласного центру готові приймати в Новоселицькій та Герцаївській центральних районних лікарнях.

Правда, Осачук під час брифінгу в понеділок, 22 лютого, заявив, що деякі лікарні в Чернівцях приховують кількість ліжок, на яких можна розмістити хворих COVID-19. Глава ОДА закликав лікувальні установи припинити таку практику.

Лікарі та медсестри падають із ніг

 
 
“Говорять про те, що місця в лікарнях міста ще є. Звичайно, ліжка можна поставити в коридорах, їдальнях, в аудиторіях. Ми так зараз і робимо, приймаємо людей в аудиторіях. Але одного ліжка мало, потрібен ще кисень і лікарі з медсестрами. А кисневі точки всі зайняті, лікарі та медики працюють понаднормово, тому що нас просто не вистачає на таку кількість хворих. А пацієнти все прибувають і прибувають”, – розповідає лікарка-інфекціоністка з Чернівців Ольга Кобевко.

За її словами, в реанімацію зараз потрапляють ті, хто лікувався вдома від 10 до 14 днів.

“Додайте сюди ще інкубаційний період до двох тижнів. Виходить, що люди заразилися місяць тому, якраз коли був локдаун”, – каже лікарка.

“Абсолютно незрозуміло, хто і як дотримувався локдауну. Садки не працювали, а деякі ресторани були відчинені. У нас так багато перевіряльників: обласна комісія, поліція, СБУ, а ніхто порушників не карав. Хто хотів, той працював”, – говорить Кобевко.

https://bukinfo.com.ua/show/news?lid=127630