У Чернівцях зафіксували випадок інфікування коронавірусом після вакцинації

У Чернівцях зафіксували випадок інфікування коронавірусом після вакцинації. Захворіла лікарка. Припускають, що на момент щеплення вона вже була носієм вірусу, а симптоми проявилися згодом.

Про це повідомляє Суспільне Буковини з посиланням на заступницю директора обласного департаменту охорони здоров’я Марію Поліщук.

Водночас Поліщук зазначила, що після вакцинації можна інфікуватися, адже жодна вакцина не може становити стовідсотковий захист. Втім щеплення допоможе уникнути складного перебігу хвороби та необхідності шпиталізації.

Нагадаємо, головний санітарний лікар Віктор Ляшко захворів на COVID-19 на 13 день після щеплення. Він пояснив, що захворів у той період, коли імунітет від щеплення ще не повністю сформований. За його словами, інфікування після вакцинації можливе протягом перших 22 днів.

Після одноразового щеплення ефективність захисту становить 76% і починає діяти на 22 день. Після другого щеплення рівень захисту зростає.

Що відомо

  • У Чернівецькій області виникла критична ситуація з поширенням коронавірусу. Щодоби госпіталізують понад 100 людей.
  • Чернівецька область отримала перші 15 тисяч доз вакцини від COVID-19. Перше щеплення від коронавірусу отримав лікар-анестезіолог дитячої лікарні Олександр Тесліцький.
  • В області почали вакцинувати людей, яким більше ніж 80 років. Також розширили перелік тих, хто може щепитися залишками вакцини. Так, щеплення можуть отримати учасники бойових дій, депутати, посадовці органів місцевого самоврядування, священники та журналісти.

Джерело: Суспільне Буковина

peredplata