На Вербну неділю в 530 храмах на території Чернівецької області відбудуться богослужіння: вірян закликають дотримуватись карантину

Буковинські поліцейські закликають вірян дотримуватися карантинних обмежень під час святкових богослужінь

Цієї неділі, 25 квітня, християни східного обряду відзначають Вхід Господній в Єрусалим (Вербну неділю). Святкові богослужіння з цієї нагоди відбудуться приблизно в 530 храмах на території Чернівецької області та охоплять понад 50 тисяч прихожан. Щоб уникнути масового інфікування COVID-19, священнослужителям і громадянам необхідно дотримуватися елементарних правил проведення культових обрядів і богослужінь в умовах карантину.

Про це інформує Відділ комунікації ГУНП в Чернівецькій області.

Поліцейські звертаються до буковинців із проханням враховувати рекомендації Офісу Президента України, Кабінету Міністрів та Міністерства охорони здоров’я щодо безпечного проведення святкових богослужінь. Зокрема:

–        у приміщенні культової споруди використовуйте захисні маски чи респіратори, що прикривають рот і ніс;

–        на прилеглій до храму території дотримуйтеся дистанції 1,5 метра (у випадку дотримання дистанції дозволяється не вдягати захисну маску);

–        мінімізуйте фізичні контакти (рукостискання, обійми, поцілунки);

–        по можливості, йдіть освячувати вербу по одному представнику від сім’ї.

Зважаючи на велику кількість релігійних заходів, поліцейські Чернівецької області 25 квітня нестимуть службу в посиленому режимі. Щоб святкові богослужіння відбулися безпечно, до охорони правопорядку залучено достатню кількість працівників поліції та військовослужбовців Національної гвардії.

Правоохоронці будуть стежити за безпекою дорожнього руху поблизу культових споруд, дотриманням законності та діючих протиепідемічних заходів. Наголошуємо: суворе дотримання правил карантину мінімізує ризик захворювання COVID-19.