В Ізраїлі створили ліки від коронавіруса: одужання за кілька днів!.

Колектив вчених компанії Bonus BioGroup (Фото: Ельада Гершгорен)

 

Група вчених з компанії Bonus BioGroup в Хайфі розробила в стислі терміни ліки, ефективні проти враження легень при коронавірусній інфекції. Про це повідомив в середу, 7 липня, сайт місцевих новин mynet, пише ізраїльське видання “Вести: Израиль по-русски”.

У найближчі дні в лікарні “Рамбам” розпочнеться другий етап випробувань на людях препарату MesenCure. Перший етап, проведений в тій же лікарні, завершився успішно: всі 9 важкохворих коронавірусом, які перебували на межі підключення до ШВЛ і отримали нові ліки, видужали за кілька днів і були виписані.

Начальник відділу розробок компанії доктор Дрор Бен-Давид говорить: “Після важкого року наполегливої ​​роботи ми відчуваємо глибоке задоволення і вважаємо, що зробили немислиме».

Д-р Бен-Давид з компанії Bonus BioGroup (Фото: Ельада Гершгорен)

Відповідальний за випробування препарату в лікарні “Рамбам” д-р Шаді Хамуд, завідувач терапевтичним відділенням і дослідницьким відділом, додає: “Ми брали участь у багатьох дослідженнях, спрямованих на пошук коштів для ліків від коронавируса. І результати застосування MesenCure безпрецедентні. Препарат атакує вірус і зменшує запалення. Результати чудові: за лічені дні після початку прийому тяжкохворі, що знаходилися на межі підключення до ШВЛ, одужали. Вони говорили, що з ними сталося диво, і те ж відчуття було у лікарів “.

Придушення запального процесу

Хайфського компанія Bonus BioGroup займається тканинної інженерії і клітинної терапією. Вона використовує клітини, що виробляються жировою тканиною хворого. Створена 10 років тому д-ром Шаєм Мерецков, компанія займалася розробкою кісткових протезів з живої тканини, створюючи поза організмом хворого сумісну з ним людську кісткову тканину для лікування кісткових дефектів, складних переломів і остеопорозу.

Маючи можливість вирощування культур людських клітин, під час епідемії компанія зайнялася розробкою ліків проти коронавируса.

“Ми звернули увагу, що більшість хворих вмирали від пневмонії, – пояснює д-р Бен-Давид. – Вірус запускав хворобу, в ході якої розвивалася гостра імунна реакція. MesenCure є суспензія людських клітин, вирощених в лабораторії, цю суспензію вводять внутрішньовенно. клітини потрапляють в легені і завдяки модифікованим і посиленим властивостям пригнічують місцеве запалення і дозволяють хворим одужати”.

Після успішних лабораторних випробувань на тваринах було отримано дозвіл на клінічні випробування. “Тестування препарату на людях почалося в січні в лікарні” Рамбам”, – розповідає фахівець. – Препарат вводили тяжкохворим напередодні введення в штучну кому і підключення до апаратів ШВЛ. Зазвичай у цих хворих дуже низька сатурація, високі показники маркерів запалення, і вони потребують респіраторної підтримки. Звичайні методи лікування вже не допомагають їм”.

62-річний Френсіс Клауді був одним з тих, кому ввели експериментальні ліки. “Рентгенографія показала, – згадує він, – що 20% легких було уражено пневмонією. Мені стали давати кисень, і мій стан постійно погіршувався. Коли мені запропонували експериментальний препарат, я вагався. Але через 4 дні після його введення я відчув поліпшення. А через 10 днів я виписався – це просто чудо. Після виписки я зробив пожертву на користь лікарні, де врятували мені життя”.

За словами Френсіса Клауді, 2 людини, які лікувалися в лікарні одночасно з ним і відмовилися брати участь в експерименті, померли. В експерименті брали участь 10 хворих. “Ліки вводилося в 3 прийоми, і ми були приємно здивовані, що люди одужували і виписувалися через день після завершення лікування препаратом. Це було схоже на диво, результати були прекрасними і викликали захоплення також у лікарів, – каже д-р Бен Давид. – У 9 хворих покращилися фізіологічні показники, і вони виписалися, будучи здоровими, один хворий помер. Лікарі розповіли про літню жінку, яка після завершення лікування препаратом встала з ліжка і почала займатися фізкультурою, хоча до цього тривалий час не могла рухатися через задишки”.

На початку липня було отримано дозвіл на другий етап тестування, в якому візьмуть участь 50 хворих.

– Чи є жаль з приводу того, що ліки не з’явилося раніше?

– В Ізраїлі зараз захворюваність коронавірусів невисока, але до сих пір є хворі на стаціонарному лікуванні. Я думаю, процес створення ліків з нуля був безпрецедентно швидким. Під час епідемії компанію визнали життєво важливим підприємством, ми працювали цілодобово, і лікарі разом з регуляторами також намагалися нам допомогти.

“Ми заглядаємо в майбутнє і встановлюємо контакти з медичними центрами в Європі та Північній Америці, де епідемія досі на піку, – заявляє д-р Бен-Давид. – Крім того, нам відомо, що MesenCure може допомагати при цитокіновому штормі й дихальної недостатності, викликаними іншими факторами, крім коронавируса. Такі стани можуть розвиватися при грипі та ряді інших хвороб”.