На чернівецьких ринках перевірили овочі та фрукти на вміст нітратів: чи безпечно їх споживати

3 початку липня зросла кількість виявлених випадків перевищення гранично допустимої норми нітратів в дині.

На агропродовольчих ринках міста Чернівці функціонують 8 державних лабораторій ветеринарно-санітарної експертизи, які проводять дослідження овочів i фруктів на вміст нітратів.

Зокрема з реалізації знято 7 партій дині загальною вагою 250 кг. При допустимій нормі 90 мг/кг у відібраних зразках виявлено 210 та 300 мг/кг, що свідчать про значне перевищення норми.

Про це інформує Головне управління Держпродспоживслужби.

Продукція на ринки міста надходить із Херсонської області.

Купуючи овочі на ринках міста Чернівці обов’язково цікавтесь у продавців наявністю документів, що засвідчують їхнє походження, якість та безпечність.

На продукцію, що реалізується на ринках виготовляються експертні висновки державної лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи, де конкретно зазначаються фактичні рівні нітратів.

Звертаємо увагу, що кожен продавець на ринку зобов’язаний мати експертний висновок державної лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи, в якому можна знайти всю необхідну інформацію: прізвище, ім’я, по батькові продавця, місце проживання, назву продуктів рослинного походження, результати досліджень на вміст нітратів.