У школах Буковини розпочали роботу мобільні бригади з вакцинації

Олена Смандич працює учителькою початкових класів уже 36 років. Нині, аби мати змогу і далі навчати маленьких буковинців, вона зробила щеплення від COVID-19.

У Топорівську школу, де працює пані Олена, приїхала мобільна бригада з вакцинації. Тож процедура зайняла лише кілька хвилин, а педагогиня одразу змогла повернутися до своїх вихованців-другокласників. 

– Обрала вакцину AstraZeneca. Таке рішення ухвалила після того, як ознайомилася з великою кількістю інформаційних матеріалів. Звісно ж, ми з дітками регулярно миємо та дезінфікуємо руки, дотримуємося інших заходів безпеки. Та я знаю, що перервати ланцюг поширення коронавірусу можна буде лише тоді, коли щепиться достатня кількість людей. Тому вакцинувалася сама, – пояснює Олена Смандич. 

За словами директора Департаменту охорони здоров’я Чернівецької обласної державної адміністрації Олега Чорного, нині медики краю докладають усіх зусиль, аби відсоток вакцинованих освітян збільшився.

– Ми відпрацювали логістику так, що у кожен заклад освіти приїжджає мобільна бригада з вакцинації. Тож педагоги можуть обирати бажаний препарат та зробити щеплення просто на роботі, – зауважив Олег Чорний. 

Він також повідомив, що на Буковині наразі є 84 пункти щеплення, 46 мобільних бригад та 10 центрів масової вакцинації. 

Як відомо, в умовах «жовтого» рівня епідемічної небезпеки очно працюватимуть лише ті заклади освіти, де вакцинувалися мінімум 80% колективу. Решта перейдуть на дистанційне навчання.

З’ясувати, скільки відсотків освітян зробили щеплення у тій чи іншій школі області можна за допомогою розробленого у Чернівецькій ОДА дашборду https://bukoda.gov.ua/covid19 

Джерело: ОДА

peredplata