Локдаун неминучий, Україна близька до “червоної” зони, – епідеміолог.

Україна може увійти до “червоної” зони із захворюваності на коронавірус до кінця вересня. Локдаун практично неминучий.

Головна причина – початок навчального року в режимі офлайн. Таку думку в ексклюзивному бліцінтерв’ю OBOZREVATEL висловив лікар-епідеміолог Олексій Галімський. “Є дуже великий ризик, що з обвалом ми не дотягнемо до жовтня”, – заявив він.

“Не можна під час епідемії в серпні організовувати хресні ходи, влаштовувати масові святкування на День Незалежності. І головне – не можна було починати офлайн навчальний рік: починати очні заняття в школах і вишах, а дошкільнят відправляти в дитячі садки”, – підкреслив Галімський.

За словами медика, масова вакцинація педагогів не матиме особливого ефекту, оскільки вірус поширюватимуть діти.

“Рекомендації із вакцинації вчителів – це справжній маразм: якщо в шкільному класі сидить 30 нещеплених дітей і 1 щеплений учитель, вчитися можна, а коли в класі сидить 31 нещеплена людина, займатися вже не можна”, – зауважив лікар.

Він запевнив, що діти будуть “розносити заразу повсюдно”. “Діти проїдуть у громадському транспорті, пограються на дитячому майданчику, прийдуть додому. “Соціального дистанціювання” у дітей немає ніде – воно серед дітей неможливо в теорії, тому що це діти”.

Як писав OBOZREVATEL, доктор медичних наук, завкафедри НМАПО імені П. Л. Шупика Алла Волоха сказала, що спалах захворюваності Дельта-штамом смертельно небезпечний для людей похилого віку, але локдауну можна запобігти.