9 захисних систем нашого організму. А я і не знала, що гикавка теж входить в цей список!.

Людський організм – це надточний пристрій, який працює постійно і без зупинки. Він виконує безліч функцій. Однією з них є захисна. Вона оберігає нас від негативного зовнішнього впливу, що може завдати шкоди нам. Вашій увазі дев’ять фізіологічних актів, що виконують захисні функції нашого організму.

позіхання

Іноді наш мозок потребує охолодження. У чомусь людський організм схожий на комп’ютер, який не може працювати з перегрівом. Крім того, ми позіхаємо і для того, щоб зняти втому або психологічне навантаження. А ще позіханням оновлюються легені.

чхання

У носі збирається безліч бактерій, алергенів або пилу. Організм потребує того, щоб очиститися від усіх цих подразників. Чхання може стати і своєрідним градусником. Так, наприклад, людина чхає при різкій зміні температури навколишнього середовища.

потягування

Від довгого сидіння на одному місці або під час сну в організмі збирається молочна кислота. Потягуючись, ми розганяємо її. Цей акт допомагає м’язам включитися в роботу, приводить організм в готовність до фізичних навантажень. Потягування змушує кров швидше рухатися по судинах, покращуючи, таким чином, кровообіг.

гикавка

Причинами гикавки може бути переохолодження, швидкий прийом їжі. Це дратує, так званий, блукаючий нерв. Він йде від мозку до черевної порожнини. Коли відбувається роздратування, блукаючий нерв посилає імпульс в головний, а також в спинний мозок. ЦНС починає спонтанно скорочувати діафрагму і міжреберні м’язи.

Перекриваються дихальні шляхи і відбувається змикання голосових зв’язок. Повітря не може потрапити в легені. Воно «вдаряється» в голосові зв’язки. Так і виникає характерний для гикавки звук.

міоклонічні судоми

Буває таке, коли людина тільки відходить до сну, а його начебто б’є струмом і на пару міліметрів підкидає від теплого ліжка. Звичайно ж, після такого сплеску активності людина відразу ж прокидається.

Справа в тому, що при засипанні дихання стає не таким частим. Сповільнюється пульс, м’язи розслабляються. Мозок сприймає це, як передсмертний стан. Природно, він намагається реанімувати організм.

Розбухання шкіри від вологості

Мозок сприймає воду, як таке місце, де може бути слизько. Існує ймовірність впасти і отримати травми. Тому на пальцях з’являється свого роду зчеплення, яке повинно застерегти нас від падіння.

Втрата пам’яті

Цей процес відбувається, тому що мозок насичений негативною інформацією або спогадами. Вони руйнівно діють на психіку. Тому мозок стирає таку «вірусну» інформацію. Видаляє погані спогади і перезавантажує наш організм.

Гусина шкіра

У науці цей акт носить назву «фолікулярний гіперкератоз». У повсякденному спілкуванні ми іноді називаємо їх «мурашками». Так ось, ці самі мурашки з’являються для того, щоб зменшити виділення тепла через пори в шкірі. Таким чином, тілу простіше зігрітися при холодних погодних умовах.

сльози

По-перше, сльози захищають очі від попадання в них і слизову оболонку пилу, а також інших сторонніх предметів. І, по-друге, вони служать засобом емоційного захисту. Сльози – це подразник, який відволікає людину від болю, фізичного або психічного.

Джерело

peredplata