Ліжко пустує максимум півгодини: лікар-реаніматолог про COVID-колапс у чернівецьких лікарнях.

Лікар-реаніматолог із Чернівців Микола Рихлицький розповів, що в “ковідних” лікарнях відбувається колапс.

Про це він розповів в ефірі програми Підсумки.LIVE на телеканалі LIVE.

COVID-колапс у лікарнях

Микола Рихлицький розповів, що в реанімаціях відбувається вакханалія з другої половини серпня, а нині про це ніхто не кричить у ЗМІ.

“В реанімаціях відбувається вакханалія з другої половини серпня. вже особливо про це ніхто не кричить у ЗМІ і не доповідає. Лише є сухі звіти щодо захворівших, позитивних, госпіталізованих і померлих. Надіюсь, ці дані є достовірними, навіть якщо це не так, всеодно ситуація дуже невтішна”, – сказав лікар.

Він згадав статистику захворюваності і зауважив, що нині ми є на 3-му місці в Європі і на 5-му у світі. Він переконаний, що причина цьому – провалена інформаційна компанія.

“Стосовно статистики за 18-20 жовтня, то ми є на 3-му місці в Європі і на 5-му у світі. На 100% впевнений, що така ситуація пов’язана з проваленою інформаційною компанією спосовно вакцинації населення”, – розповів лікар.

Рихлицький зауважив, що в підрозділі інтенсивної терапії немає вакцинованих пацієнтів.

“Вакцинованих пацієнтів в підрозділі інтенсивної терапії нашої лікарні немає взагалі. Серед госпіталізованих із середнім і легким ступенем важкості перебігу ковіду – одиниці вакцинованих. Реанімації в нас переповнені, ніхто вже не говорить про це., – сказав реаніматолог.

Лікар-реаніматолог повідомив сумну статистику, що ліжко пустує максимум пів години, адже на нього черга з інфекційного підрозділу.

“Ліжко пустує максимум пів години, на нього черга з інфекційного підрозділу і всіх інших, які перепрофільовані під COVID. Тобто ліжко звільняється в 90% випадків після смерті пацієнта, на жаль”, – підсумував Микола Рихлицький.

Лікар додав, що така ситуація в лікарні втомлює, але медики вже звикли. І навіть якщо ще пів року тому їх переповнювало співчуття до пацієнтів, то нині превалює почуття злості і переконання у тому, що це умовний природний відбір.

“Ми, звичайно, втомилися від цієї ситуації, але вже звикли. Якщо пів року тому нас ще переповнювало співчуття до пацієнтів і неабиякий альтруїзм переслідував нас з ціллю допомогти в якомога більшому об’ємі. Наразі вже превалює почуття злості і напрошується висновок, що це насправді умовний природний відбір. Тому ще раз наголошую, благаю, кричу: вакцинуйтеся”, – наголосив лікар-реаніматолог.

Він зауважив, що дуже важко пояснювати людям про те, що їхні родичі приречені.

“Ситуація дуже плачевна, пояснювати людям в розпачі про те, що їхні родичі приречені, дуже важко. Але ми всеодно надаємо допомогу в повному обсязі”, – сказав він.

Наостанок Микола Рихлицький побажав глядачам берегти себе та робити висновки.

“Бережіться, мисліть, аналізуйте і робіть висновки. Ще раз наголошу: вакцинованих в реанімаціях Чернівецької області немає”, – підсумував лікар.

Останні новини про COVID-19 в Україні:

В Україні станом на 22 жовтня зафіксовано 23 785 нових інфікованих коронавірусом. Хворобу COVID-19 діагностували у 1 800 дітей та 391 медпрацівника.

Попереду лише США і Росія: Україна – третя у світі за смертністю від коронавірусу. Україна є однією із країн, де фіксується найвища добова захворюваність і смертність від коронавірусної хвороби COVID-19.

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко розповів, за яких умов Україна може скасувати карантинні обмеження. Він зазначив, скільки людей повинні бути вакциновані від COVID-19.

Джерело: https://novyny.live/covid-19/krovat-pustuet-maksimum-polchasa-vrach-reanimatolog-o-covid-kollaps-v-chernovitskikh-bolnitsakh-19065.html