У Франції виявили новий штам COVID-19

Медики у місті Марсель у Франції виявили у у тих, хто повернувся в країну з Камеруну, новий штам коронавірусу. Детальних даних про його заразність і рівень тяжкості поки немає.

Про це повідомляє австрійська газета Heute.

«Після того, як одна людина повернулася з поїздки в Камерун, 12 людей на півдні Франції були інфіковані невідомою мутацією коронавірусу. Експерти вважають, що збудник міг з’явитися саме звідти», — йдеться у повідомленні.

Медики Марселя зазначили, що у новому варіанті виявлено 46 мутацій, він отримав позначення B.1.640.2. Поки що немає жодних даних ні про рівень загрози, ні про заразність цього штаму.

«За даними дослідників з Університету Джона Гопкінса, рівень вакцинації в Камеруні становить лише 2,4%», — повідомляє видання.

У Франції з понеділка, 3 січня, діти від 6 років повинні носити маски в громадських місцях через різке зростання випадків зараження штамом коронавірусу Omicron.

Керівник Центру економіки охорони здоров’я KSE Юрій Ганіченко вважає, що у першій половині 2022 року Україна може накрити великий сплеск захворюваності на коронавірус. А ось епідситуація у другому півріччі залежатиме від низки факторів.

Головний санітарний лікар Ігор Кузін припустився можливості введення локдауну в Україні через новий штам коронавірусу «Омікрон». Але зараз про це не йдеться.

Національна технічна група експертів із питань імунопрофілактики проведе 5 січня засідання. Там розглянуть можливість введення бустерної вакцинації COVID для всіх бажаючих.

 
Джерело: UA.NEWS