За добу на третину більше: на Буковині різко зростає захворюваність на COVID-19

Більш ніж удвічі зросла захворюваність на COVID-19 у Чернівецькій області за останні сім днів. За цей час зареєстровано 1369 випадків недуги, 96 із них – серед дітей. Порівняно із попереднім тижнем, число хворих дітей збільшилося у 2,6 рази.

Про це повідомив лікар-епідеміолог, завідувач відділу Чернівецького обласного центру контролю та профілактики хвороб Юрій Падурару.

Він також наголосив, що 13 січня на Буковині зареєстровано 409 нових випадків COVID-19, що на 30% більше, ніж за попередню добу.

Найвищі показники захворюваності – у Мамаївській, Горішньошеровецькій територіальних громадах. Суттєво зросла кількість недужих серед населення Чернівецької та Мамаївської громад.

Як зауважив Юрій Падурару, фахівці повязують черговий сплеск хвороби із масовими гуляннями під час новорічно-різдвяних свят. Розважаючись, мало хто дотримувався заходів безпеки, надягав маску чи дбав про дистанцію.

Крім того, зі зниженням температури буковинці більше перебувають у закритих приміщеннях, переповненому громадському транспорті тощо.
Росте кількість недужих і через новий штам вірусу SARS-Co-2 “Омікрон”, припускають епідемологи. Однак офіційно його циркуляцію в області поки що не підтвердили.

Аби не інфікуватися, фахівці радять буковинцям уникати людних місць, носити маки, дезінфікувати руки.

Крім того, важливо зробити щеплення від COVID-19.

Вакцинація не лише зменшує навантаження на медичну систему, але й що найголовніше – рятує життя.

peredplata