У Чернівцях презентували новий туристичний маршрут – «Кроками Йозефа Ляйцнера»

Новий туристичний маршрут включає 9 локацій.
 
На кожній турист ознайомлюється з архітектурними шедеврами Йозефа Ляйцнера, який був автором проектів десятка будівель старих Чернівців. Серед яких – навчальні заклади, лікарські установи, колишні банки та музеї, а також одна з туристичних родзинок міста – Костел Найсвятішого Серця Ісуса. Початкова точка маршруту – колишня Вища промислова школа (нині -ЗОШ №4), крайня – Університетський інститут (нині – юридичний факультет ЧНУ ім. Ю. Федьковича).
 
Ініціатива та розробка нового маршруту належить відділу туризму департаменту соціально-економічного розвитку та стратегічного планування Чернівецької міської ради.
 
«Створюючи цей маршрут, наші фахівці передусім мали на меті продемонструвати інший погляд на архітектурні Чернівці – показати ті локації, які не входять до стандартних оглядових екскурсій. Водночас, ми прагнули комусь відкрити, а комусь нагадати про таку відому особистість, як Йозеф Ляйцнер. Адже його значимий вклад в розбудову архітектурного обличчя нашого міста є неодооціненим», – розповідає директор департаменту соціально-економічного розвитку та статегічного планування міської ради Сергій Бостан.
 
Під час презентації учасники випробували новий туристичний маршрут. Окрім того, що екскурсанти дізнались про Йозефа Ляйцнера та його внесок в архітектурну спадщину Чернівців, кожен – отримав карту маршруту та листівку з неоготичним костелом на згадку. А найактивніших та найдопитливіших учасників відзначили презентами.
 
Отримати карту маршруту можна у  туристично-інформаційному центрі, що на Центральній площі, 1.
 
Довідково: Архітектор та інженер Йозеф Ляйцнер після переїзду до Чернівців впродовж 17 років був директором Вищої державної промислової школи, в якій підготували плеяду архітекторів та будівельників. А ще саме Ляйцнер був ініціатором створення і першим директором Буковинського промислового музею (на базі якого пізніше був створений обласний краєзнавчий музей). 43 роки свого життя він віддав улюбленій справі і мав гарні заслуги у напрямку піднесення промислового та комерційного навчання не лише на Буковині, але й у всій Австрійській державі. Ляйцнер проживав у Чернівцях до останнього подиху. 22 серпня – 127 роковини його смерті.
 
 
Джерело: Департамент соціально-економічного розвитку та стратегічного планування Чернівецької міської ради