#Акції_ОУН_на_Буковині 3 квітня.

 
* 3 квітня 1945 року помічник прокурора Ленінського району м.Чернівці т.СМІК знаходячись у відрядженні в селі Зеленів Вашківського району о 6-й годині ранку взяв з собою 3-х бійців винищувального батальйону, оперуповноваженого райвідділу НКГБ, вирішив забрати швейну машинку у однієї повстанської сім’ї. Але не доходячи до вказаного дому, пострілом із гвинтівки був важко поранений, після доставки в м.Чернівці на другий день помер. Повідомлялося, що особу стрільця встановлено – помічника прокурора ліквідував повстанець-одинак Михайло Понич, житель села Зеленів, який зник.
* В ніч на 3 квітня 1946 року в селі Волока Вашківського району підпілля ОУН на чолі із надрайонним провідником «БАКУНОМ», чисельністю 8 осіб прибули в село та в своїй хаті ліквідували місцевого істребка ТАЛАНЕНКО Миколу, забрали у останнього 2 гвинтівки і зникли.
Розслідування показало, що коли вони прийшли в село їх помітили місцеві істребки і старший групи намагався вступити в бій з боївкою, але дільничний уповноважений міліціонер ТЕПЛОВ злякався, заборонив відкривати вогонь і наказав взагалі себе не виявляти.
Дільничний ТЕПЛОВ за проявлене боягузтво і зраду заарештований і переданий до суду військового трибуналу.
* В ніч на 3 квітня 1946 р. в селі Камена Чернівецького району повстанцями в кількості 8 осіб спалений дім бійця винищувального батальйону Костянтина ВІТРАНА .
* 3 квітня 1946 року о 13.00 годині дня в селі Старі Мамаївці Кіцманського району через необережне поводження з вогнем місцевого жителя – Семена Григоращука виникла пожежа. Внаслідок дуже сильного вітру, вогонь швидко перекинувся на сусідні будинки, в результаті чого постраждало 11 господарств, згоріло 26 будівель, із них 8 житлових будинків, також згоріли 2 свині та порося.
Пожежу ліквідували близько 18.00 години. На її ліквідації працювали 2 пожежні машини з Чернівців, пожежна команда Лужанського спиртзаводу, місцева сільська пожежна команда, а також брало активну участь до 500 осіб з числа жителів села. Через сильний вітер, як повідомлялося, палаючі клубні вогню поширювалися на відстань до кілометра.
Семена Григоращука, 1869 року народження, середняка, було заарештовано, результати слідства наразі не досліджені. До підпілля він не належав, ще й внаслідок досить похилого віку, проте певний час перебував в Канаді на роботі, що здавалося МГБістам підозрілим.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
* Також друг Дмитро Проданик нагадує, що цього дня 1947 року на хуторі Колонія села Юрківці Заставнівського району під час збройної сутички з опергрупою Заставнівського РВ УМДБ загинув Іван Северин – “Вуйко”, “Грізний”, “Гуцул”, “Іскра”, “Нанашко”, “Скригун”, який з листопада 1945 року обіймав посаду провідника Заставнівського (“Запрутського”) Надрайонного проводу ОУН.

peredplata