«Яд Вашем» вибачився за брехню на Форумі пам’яті Голокосту

Дирекція меморіалу «Яд Вашем» визнала, що матеріали Міжнародного форуму пам’яті Голокосту містили спотворення історичної правди – «неточності», «одностороннє уявлення фактів» і «не відповідали даним досліджень» Яд Вашем. Лист з вибаченнями було направлено до редакції «Гаарец».

«У нашому превеликий жаль, відеоматеріали, показаних на Форумі, не уявляють складну картину Голокосту і Другої світової війни … Приносимо вибачення за цю надзвичайно прикро неприємність», – йдеться в листі за підписом голови Міжнародного відділу досліджень Голокосту «Яд Вашем» Дана Міхман.

Відеоматеріали до форуму готував його головний спонсор – фонд російсько-єврейського «олігарха» Моше Кантора. У цих матеріалах не було згадок про пакт Молотова-Ріббентропа, поділ Польщі і ролі сталінського СРСР у розв’язанні Другої Світової війни. Сталінський СРСР був зображений чи не єдиним борцем з нацизмом і його одноосібним переможцем.

Ізраїльські організатори Форуму, включаючи МЗС і канцелярію президента Рівлін, і не сварились з російською стороною. Єврейська держава фактично підтримало путінську версію «історичної правди» про війну і Голокост. Джерело в уряді пояснював «Хадашот 12», що Ізраїлю це «не зашкодить, а для Путіна дуже важливо», – і цей «крок доброї волі» допоможе звільнити Наама Іссахаре.

Новини Партнерів