На Буковині провели жалобний мітинг, присвяченій 35-тій річниці трагедії на Чорнобильській АЕС

Урочистий жалобний мітинг, присвяченій 35-тій річниці трагедії на Чорнобильській атомній електростанції, провели на Центральному кладовищі Чернівців.

У ньому взяла участь заступниця голови Чернівецької ОДА Ірина Ісопенко. Разом із представниками крайової влади, військовими, рятувальниками, правоохоронцями, родинами ліквідаторів аварії та небайдужими буковинцями вона приєдналася до молебню за загиблими. Присутні також поклала квіти до меморіалу жертвам Чорнобильської трагедії.

«У 1986 році я разом із іншими ліквідаторами катастрофи був у епіцентрі тих страшних подій. Багато з них померли, лише з Чернівців уже спочили 150 чорнобильців. Але якщо ми побороли радіацію, то переможемо й у російсько-українській війні, і коронавірус здолаємо. Слава Україні!», – сказав голова міської громадської організації «Спілка Чорнобиль» Манолій Желєзний.

Нагадаємо, у Чернівецькій області живуть 14524 людей, які мають статус постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Із них учасників ліквідації – 1920 осіб, потерпілих – 9754, неповнолітніх дітей – 2596, учасників ліквідації інших ядерних аварій – 18 осіб, сімей, що втратили годувальника – 236.