.Загадковий шторм на Нептуні спантеличив вчених

На Нептуні зафіксували таємничий шторм
 

Уперше за історію спостережень гігантська буря на планеті змінила напрямок, і, можливо, породила новий вихор.

Телескоп Hubble зафіксував незрозумілу поведінку гігантського шторму на Нептуні, який порушив всі прогнози комп’ютерного моделювання. Про це повідомила прес-служба NASA.

Зазначається, що шторм, діаметр якого ширший за Атлантичний океан, був помічений ще в 2018 році. Вчені очікували, що з часом він підійде до екватора планети і зруйнується. Але в серпні темна пляма несподівано почала рухатися на північ – це перший подібний випадок за 30 років спостережень Hubble.

Крім того, шторм виявився не один. У січні телескоп виявив ще одну темну пляму меншого розміру, яка, як вважають вчені, є відколотою частиною величезного вихору.

“Ми схвильовані цими спостереженнями, тому що цей менший темний фрагмент потенційно є частиною процесу руйнування темної плями. Це процес, який ніколи раніше не спостерігався. Ми бачили, як кілька інших темних плям зникають, і вони зникли, але ми ніколи не бачили, щоб порушувалося що-небудь передбачене комп’ютерним моделюванням”, – заявив Майкл Вонг з Каліфорнійського університету в Берклі.

Він також припустив, що скидання великим штормом дрібного вихору могло зупинити його рух до екватора. Однак зв’язок двох плям на Нептуні лише слід встановити, і це залишається “повною загадкою”.

Темні вихори на Нептуні – системи високого тиску, які можуть утворюватися в середніх широтах, а потім переміщатися до екватора і руйнуватися.

Спочатку вони залишаються стабільними, обертаючись за годинниковою стрілкою, і в міру наближення до екватора розпадаються.

Великий шторм, який складає 7400 км в діаметрі, є четвертою темною плямою, яку Hubble спостерігав на Нептуні з 1993 року.

NASA показало унікальний “танець” супутників Нептуна

Раніше вчені виявили сьомий місяць планети Нептун.

Новини Партнерів