Кількість жертв землетрусу в Туреччині зросла до 1498, ще 371 людина загинула в Сирії

Наслідки землетрусу в Туреччині, 06.02.2023, фото AFP via Getty Images

Кількість загиблих в результаті потужного землетрусу в Туреччині зросла до 1498, поранення отримали 8533 людини.

Про це повідомляє CNN Turk, пише “Європейська правда“.

За офіційною інформацією турецької влади, 2834 будівлі зруйновані внаслідок підземних поштовхів.

Загалом у регіоні було розгорнуто 9698 пошуково-рятувальних працівників та 216 транспортних засобів.

Зі Стамбула, Анкари та Ізміра планують відправити шість літаків А400М, п’ять літаків С130, сім літаків С235 з рятувальниками та необхідним обладнанням.

Міністр освіти Махмут Озер оголосив, що у зв’язку із землетрусом з епіцентром у Кахраманмараші, навчальний процес в усій Туреччині призупиняється на тиждень – до 13 лютого

Раніше повідомлялося, що новий потужний землетрус стався у Туреччині в обідню пору.

Нагадаємо, кількість жертв землетрусу, епіцентр якого був у Туреччині, в сирійських провінціях Латакія, Алеппо, Хама і Тартус склала 371.

Таким чином, загальна кількість жертв у Туреччині та Сирії уже сягнула щонайменше 1 869 осіб.

Землетрус у Туреччині: МЗС шукає українців, які не виходять на зв’язок

На цей час українські дипломати отримали 24 повідомлення про відсутність зв’язку з громадянами України, які проживають у постраждалих від землетрусу провінціях Туреччини, їхню долю з’ясовують.

Про це повідомив речник МЗС Олег Ніколенко, пише “Європейська правда“. 

“Наразі маємо 24 звернення про відсутність зв’язку із громадянами України, які проживають в зоні стихійного лиха. Вся інформація оперативно передана турецькій стороні. Місця знаходження наших громадян з’ясовуються. Після отримання оновленої інформації дипломати негайно інформуватимуть рідних. Інформація про наявність українців серед жертв землетрусу наразі не надходила”, – зазначив він.

За його словами, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба взяв під особистий контроль питання допомоги українцям у Туреччині. У посольстві України у зв’язку зі стихійним лихом створили оперативний штаб, залучені також консульства у Стамбулі та Анталії, дипломати тримають зв’язок з турецькими рятувальними службами.

За допомогою потрібно звертатись на гарячу лінію посольства України у Туреччині (+90 539 550 98 98), діє також “гаряча лінія” МЗС України (+380 44 238 15 88).

Нагадаємо, рано-вранці 6 лютого південний схід Туреччини сколихнули кілька потужних землетрусів, магнітуда основного складала 7,7. В обідню пору поштовхи повторилися, спричинивши нові руйнування. Наразі відомо про понад тисячу загиблих у Туреччині та понад 370 – у Сирії. 

Країни ЄС надсилають до Туреччини понад 10 рятувальних команд, допомогу запропонувала також Україна.