Планета збунтувалася: нові землетруси зафіксовано на Тайвані, Алясці, в Туреччині і Аргентині 

У понеділок, 6 лютого, у Сирії та Туреччині стався потужний землетрус магнітудою 7,8 бала. Однак на цьому все не скінчилося. Нові землетруси зафіксовано у низці країн. Зокрема, на Тайвані, Алясці та Аргентині. Схоже, планета збунтувалася не на жарт

 

Відповідну інформацію наводить Європейсько-середземноморський сейсмологічний центр. В основному магнітуда підземних поштовхів по всьому світу коливалася в межах 4-5 балів (щоб переглянути карту, доскрольте до кінця сторінки).

Так, на Тайвані було зафіксовано землетрус магнітудою 5.1 бала, в Аргентині – біля вулкана Аракан – 4.2 бали, на Алясці – у затоці Куку – 3.2 бали.

Крім того, кілька поштовхів понад 4 бали були зафіксовані в Чилі біля гірської системи Анди.

Безліч підземних поштовхів відчули жителі Мексики. Землетруси там були понад 4 бали.

Поштовхи понад 4 бали були зафіксовані і в Тихому Океані, в районі острова Фіджі.

У Туреччині до вечора стався ще один землетрус. Він був зафіксований у провінції Кахраманмараш магнітудою 5 балів.

Зазначимо, у Туреччині жертвами землетрусу стали понад 1700 людей, понад 12 тисяч поранено. Підземні поштовхи протягом півгодини відчувалися у різних регіонах – Адані, Анкарі, Анталії, Газіантепі (розташований біля кордону із Сирією), Кайсері, Мерсіні, Трабзоні, Урфі. У країні зруйновано тисячі будівель.

Землетрус амплітудою ~ 4.7 в Аргентині та Алясці ~ 3.2.
❗️ Що відомо щодо сьогоднішніх землетрусів:
▪️Туреччина — найбільші і найжорсткіші амплітудою ~ 7.8, 7.5, 6.7, 6.0 і багато до 6.0.
▪️Гавайі — 3.0.
▪️Тайвань — 4.8, 4.2,
▪️Індонезія — 4.9, 4.7.
▪️Чілі — 4.3;
▪️Аргентина — 4.7;
▪️Нью-Йорк (штат) — 3.8.
▪️Казахстан — 4.6;
▪️Пуерто-Ріко — 3.2;
▪️острови Самоа — 5.0;
▪️Мексика — 4.4;
▪️Аляска — 3.2.
 

Як писав OBOZREVATEL, біля села Топбогази Кіриханського району Хатаю внаслідок землетрусу стався вибух та пожежі на газопроводі. Про постраждалих там інформації немає.

У провінції Діярбакир за кілька секунд обвалився восьмиповерховий будинок, а в районі Чукурова провінції Адана – 11-поверхівка.

Землетрус був такої сили, що його навіть не витримала фортеця Газіантепа, збудована у II столітті римлянами. Об’єкт був включений до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, але тепер він зруйнований.