У трьох гірських школах на Буковині вперше з’явився швидкісний інтернет

В Україні триває розбудова оптичної мережі інтернет-зв’язку. На початку року одразу у кількох школах у віддалених селах Буковини з’явився високошвидкісний інтернет. Варто зазначити, що донедавна тут взагалі не було під’єднання до Всесвітньої мережі.

Замість таксі — віз запряжений конем, замість кам’яних джунглів — безлюдні гірські хребти, а найближча школа для дітлахів  — за 8 км, до якої школярі добираються пішки засніженими дорогами. Так живе Буковина. Звісно, місцеві мешканці пристосувалися до такого ритму життя, але сучасність вносить свої корективи: без розвитку технологій сьогодні складно, зокрема зважаючи на необхідність соціального та культурного розвитку.

Особливо потерпає сфера освіти: поки школярі з більших міст можуть навчатися та брати корисні матеріал з Інтернету, діти з Буковини лише мріють про таку можливість. Довгий час у місцевих мешканців взагалі не було інтернет-зв’язку, адже проведення інтернету — це певні технічні вимоги. Та зв’язківці твердо вирішили розв’язати наболіле питання буковинців.

Одна з трьох шкіл, яка отримала інтернет, знаходиться у селі Замогила Чернівецької області. Тут навчається близько півсотні школярів, які приходять з кількох сусідніх хуторців. Тепер у замогильскій школі є оптичний інтернет — зв’язок нового покоління, що завдяки високій пропускній здатності може сягати швидкості від 50 Гбіт/с і більше. Таке нововведення дозволяє учням краще готуватися до занять, а вчителям — робити уроки більш різноплановими та цікавими, залучати нові методики та техніки. У школі налаштовані навчити дітей брати з інтернету тільки найкорисніше: діти слухають твори видатних композиторів, аудіокниги світових авторів та розв’язують цікаві завдання. На соцмережі майже не залишається часу.

Варто зазначити, що замогильська школа є прикладом успішного державно-приватного партнерства в регіоні – кошти на «інтернетизацію» школи були виділені Міністерством освіти та науки України в межах субвенції на реалізацію заходів, спрямованих на підвищення якості освіти. А всю роботу – з розбудови оптичної мережі та підключення її до інтернету – провів національний оператор Укртелеком. У компанії приділяють особливу увагу під’єднанню до Всесвітньої мережі віддалених населених пунктів, зокрема об’єктів соціальної інфраструктури в них.

У 2020 році Укртелеком продовжуватиме реалізацію планів щодо діджиталізації населених пунктів різних областей України. Наразі оператор надає послуги інтернету у понад 2340 населених пунктах. Будівництво нових мереж «оптичного інтернету» триває у понад 300 населених пунктах України.