У Чернівцях 4 людини отруїлись чадним газом: рятувальники нагадують як вберегтися від отруєння

«Невидимий вбивця» – або як вберегтися від отруєння чадним газом.
 
10 грудня Служби Порятунку 101 надійшло повідомлення, що у місті Чернівці 4 особи, з них одна дитина, отруїлися чадним газом.
 
▪️Із настанням холодних днів щороку різко збільшується статистика отруєнь чадним газом. Адже, в ці дні люди розпочинають обігрівати свої помешкання автономними системами опалення.
▪️Чадний газ є продуктом неповного згоряння палива: вугілля, газу, бензину. Найбільшою є небезпека отруїтися чадним газом у помешканнях, що опалюються автономно газом дровами або вугіллям.
▪️На початку опалювального сезону та протягом всього періоду фахівці служби порятунку проводять цілі інформаційні кампанії, публікують правила на відомчих сайтах як підготуватися до нього та постійно під час рейдів роздають інформаційні буклети, щоб ознайомити мешканців з правилами пожежної безпеки, та людська безпечність і не дотримання елементарних правил, все частіше призводить до сумних наслідків, а подекуди і трагедій.
 
Отож, сьогодні рятувальники вкотре звертаються до буковинців з проханням бути обережними та нагадують прості правила дотримуючись яких ви зможете уникнути отруєння чадним газом:
▪️не використовуйте газові прилади для обігріву кімнат та не залишайте їх без нагляду;
▪️регулярно перевіряйте справність газових приладів і вентиляційних каналів;
▪️якщо у вас пічне опалення, регулярно прочищайте димохід і слідкуйте, щоб не було тріщин;
▪️для газової колонки чи котла має бути передбачений окремий димар, щоб відводити продукти згорання;
▪️встановлюйте генератори на відстані не менше 6 м від вікон та дверей. В приміщеннях розташовувати їх не можна;
▪️використовуйте туристичний пальник лише в провітрюваних приміщеннях. Та регулярно перевіряйте, чи не пропускає балон газ. Зробити це можна за допомогою мильного розчину;
▪️встановіть у помешканні детектор чадного газу.
Джерело: ГУ ДСНС України у Чернівецькій області

peredplata