Повінь знищила на Буковині дороги, дамби, мости, підтоплено тисячі ділянок, будинків, криниць

Наразі залишається ускладненим рух автошляхами Путильщини. Зокрема, відсутній проїзд через село Розтоки та в напрямку села Яблуниця. Сполучення з обласним центром здійснюється через перевал Шурдин. Співробітники поліції організували об’їзні шляхи, а також стежать за безпекою руху на аварійних і пошкоджених ділянках доріг з частковим обмеженням проїзду. Правоохоронці проводять з населенням роз’яснювальну роботу, налагоджено співпрацю з відповідними службами щодо надання своєчасної допомоги громадянам. Про це інформує Відділ комунікації ГУНП в Чернівецькій області.

Загалом внаслідок негоди постраждали 28 населених пунктів у Вижницькому, Путильському, Кіцманському, Новоселицькому, Сторожинецькому та Герцаївському районах:

      підтоплено 1104 присадибних ділянок, 521 будинок, 445 підвалів і 119 колодязів;

      зруйновано 30 метрів дамби №5;

      пошкоджено понад 900 метрів автодоріг, 4 мости та 280 метрів дамб;

      порушено транспортне сполучення з 6 населеними пунктами.

На Кіцманщині без газопостачання залишилися приблизно тисяча абонентів у селах Біла, Стрілецький Кут, Ревне, Бурдей, Коростовата, Глиниця та Нові Драчинці.

Поліцейські постійно здійснюють оповіщення населення про заходи безпеки, беруть участь в аварійно-рятувальних і відновлювальних роботах, порятунку та евакуації людей. Наразі із зон підтоплення евакуйовано 116 осіб, з них 34 дитини.

У ліквідації наслідків негоди на території Чернівецької області задіяно майже 100 співробітників поліції та 19 одиниць службового транспорту. Особовий склад обласного управління Нацполіції та УДСНС здійснює доставку води, медикаментів і продуктів харчування жителям постраждалих населених пунктів.

В населених пунктах Новоселицького району виставлено 7 постів спостереження з числа поліцейських, рятувальників і представників органів місцевого самоврядування.

Для контролю та ліквідації можливих наслідків негоди на території ринків, що розташовані поблизу річки Прут, задіяно пост із 5 рятувальників, а також 42 співробітників Садгірського, Шевченківського відділень поліції та Чернівецького відділу поліції.