Всього за добу шахраї видурили у буковинок понад 130 тисяч грн

В одному випадку зловмисник представився працівником банку та повідомив своїй жертві про проблему з картковим рахунком. В іншому – шахраї діяли за вже відомою схемою «Ваш родич у біді». Співробітники поліції нагадують: у жодному випадку не повідомляйте стороннім особам PIN- і CVV-код вашої банківської карти, а також секретні паролі, що приходять в SMS-повідомленнях від фінансової установи.

Проігнорувавши вказані застереження, 50-річна чернівчанка надала шахраям доступ до свого карткового рахунку і таким чином втратила майже 68 тисяч гривень. Коли потерпіла звернулася до поліції, то розповіла, що їй зателефонував невідомий чоловік і представився співробітником служби безпеки банку. Він повідомив, що нібито потрібно пройти автентифікацію і запропонував свою допомогу. Довірившись співрозмовнику, жінка повідомила незнайомцю всі необхідні персональні дані, в результаті чого шахрай заволодів грошима потерпілої.

Ще одне шахрайство зареєстрували працівники відділення № 3 (м. Заставна) Чернівецького районного управління поліції. До правоохоронців звернулася 82-річна місцева жителька та поскаржилася, що її ошукали. Зі слів заявниці, до неї зателефонував невідомий, розповів, що її онук потрапив в біду і для вирішення ситуації потрібні гроші. Буковинка без вагань передала зловмиснику 2000 Євро за місцем проживання.

За цими фактами поліцейські розпочали кримінальні провадження за ознаками статті 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України.

Правоохоронці наголошують: будьте уважними та обачними. Якщо в телефонній розмові невідомий співрозмовник пропонує свою допомогу з банківським рахунком або закликає передати гроші для вирішення проблем – негайно кладіть слухавку. Будьте певні – ви розмовляєте з шахраєм. У випадку надходження таких дзвінків спочатку перевірте отриману інформацію, а за потреби – телефонуйте на спецлінію «102».

Відділ комунікації поліції Чернівецької області