Війна в Україні досягає поворотного моменту: західна розвідка назвала три можливі результати

Розв’язана Росією війна в Україні перебуває на критичній стадії, яка може визначити її довгостроковий результат. Українські військові вже “витрачають” боєприпаси радянської епохи і Київ просить Захід надіслати більше важкого озброєння, тоді як країна-агресор накопичує значну артилерійську перевагу довкола двох стратегічно важливих міст на сході.
 

Так вважають представники західної розвідки, вказуючи на три можливі сценарії розвитку подальших подій. Багато хто не бачить жодних ознак того, що прихильність глави РФ веденню дорогої війни слабшає, йдеться в матеріалі CNN.

Побоювання щодо зброї

Зазначається, що поворотний момент може також змусити західні уряди ухвалити важке рішення, яке досі пропонувало підтримку Україні за рахунок невпинно зростаючої вартості їхніх власних економік та національних запасів зброї.

За словами високопоставленого представника міністерства оборони США, міністр Ллойд Остін готовий очолити робочу групу майже з 50 країн для обговорення кризи 15 червня, коли Вашингтон очікує нових оголошень про пакети зброї і спорядження для Києва. Українські офіційні особи висловили розчарування тим, що ці життєво важливі боєприпаси, ймовірно, вступають у бій частинами, і побоюються, що у вирішальний момент зобов’язання Заходу можуть пом’якшитися.

“Я думаю, що ось-ось дійде до того, що той чи інший бік досягне успіху. Або росіяни дійдуть до Слов’янська і Краматорська, або українці зупинять їх тут. І якщо українці зможуть утримати оборону тут, перед лицем такої кількості сил, це матиме значення“, – сказав у коментарі ЗМІ високопосадовець НАТО.

Три можливі результати

Західні чиновники уважно стежать за трьома сценаріями, які, на їхню думку, можуть розгорнутися. Згідно з першим, Росія може продовжувати досягати поступових успіхів у двох ключових східних містах України.

Друге припущення полягає в тому, що лінія фронту може зайти в глухий кут, який затягнеться на місяці або роки, що призведе до величезних жертв із обох боків і повільно наростаючої кризи, яка продовжуватиме виснажувати світову економіку.

Третій сценарій, який офіційні особи вважають найменш імовірним: РФ може переглянути свої військові цілі, оголосити про “перемогу” та спробувати зблизити бойові дії. За словами джерел CNN, нині це здається не більш ніж прийняттям бажаного за дійсне.

Якщо агресору вдасться закріпити деякі зі своїх успіхів на сході, офіційні особи США все більше побоюються, що російський диктатор Володимир Путін зрештою зможе використати цю територію як плацдарм для подальшого просування вглиб України.

“Я впевнений, що якщо Україна буде недостатньо сильна, вони підуть далі. Ми показали їм нашу силу. І важливо, щоб цю силу демонстрували разом із нами й наші західні партнери”, – попередив напередодні український лідер Володимир Зеленський, закликаючи партнерів надіслати більше зброї.

За його словами, західна військова допомога “має прийти швидше”, якщо союзники хочуть завадити територіальним амбіціям Росії.

Зі свого боку західні чиновники загалом вважають, що окупанти “перебувають у вигіднішому становищі на сході”, виходячи винятково з маси. Проте “російський прогрес не є вирішеним наперед”, заявив один із високопоставлених представників адміністрації президента США.

“Оскільки лінія фронту перетворилася на війну на виснаження, засновану на артилерійському вогні, обидві сторони зазнали великих втрат і тепер зіштовхуються з потенційною нестачею живої сили. Росія також зазнала втрат до третини своїх сухопутних військ, і представники американської розвідки публічно заявили, що вона боротиметься за будь-які серйозні успіхи без повної мобілізації, що є політично небезпечним кроком, який Путін досі не хотів робити”, – йдеться у матеріалі.

Карта війни в Україні

Нині бойові дії зосереджені навколо двох міст-побратимів на протилежних берегах Сіверського Дінця – Сєверодонецька та Лисичанська в Луганській області.

Хоча західні аналітики вважають, що Україна має більше шансів захистити Лисичанськ, який перебуває на височині, вже є тривожні ознаки того, що Росія намагається перерізати лінії постачання міста, наступаючи з південного сходу.

“Багато в чому довкола цих двох міст вирішується доля нашого Донбасу“, – констатував минулого тижня Зеленський.

Передбачення наступного кроку Путіна

Офіційні особи США та інших західних країн не бачать жодних ознак того, що відданість глави РФ веденню дорогої війни слабшає.

“Що стосується стратегічних цілей, які, на нашу думку, є у Путіна щодо України, я не бачу жодних ознак того, що вони змінилися. Він, як і раніше, вірить, що зрештою досягне успіху і буде або фізично контролювати, або здобуде форму політичного контролю над Україною – у значній частині чи, в ідеалі, у всій”, – сказав представник НАТО.

Але навіть якщо відданість російського диктатора залишиться непохитною, пишуть у ЗМІ, зростає усвідомлення того, що у Заходу її може й не бути. Оскільки бойові дії затягуються, ціна західних урядів продовжує зростати. Деякі уряди, зокрема США, стурбовані тим, що потік безоплатно переданої Україні зброї призвів до виснаження національних запасів, які мають вирішальне значення для їхньої власної оборони.

Також вказуються високі ціни на енергоносії та висока інфляція. І в міру того, як ці витрати починають відбиватися на простих громадянах США і Європи, а увага засобів масової інформації починає відволікатися від повсякденних бойових дій, деякі офіційні особи побоюються, що західна підтримка України може послабитися.

Раніше представник Міжнародного легіону ЗСУ Демієн Магру висміяв “почуття самозаспокоєності” серед військових покровителів України, заявивши, що країні потрібно набагато більше підтримки, якщо вона хоче відбити вторгнення Росії.

“На наших західних партнерів, здається, навалилося певне почуття самозаспокоєності, що тих поставок зброї, які вже були надані Україні, достатньо для перемоги у війні. Це не так! Вони не наближаються ні до чого, що дозволило б нам перемогти росіян на полі бою”, – заявив він.

У розпорядженні OBOZREVATEL опинилася інформація, отримана від розвідки, про погіршення стану здоров’я російського диктатора – начебто після невдалого хірургічного втручання по видаленню ракової пухлини Володимир Путін впав у кому. Спецслужби, посилаючись на джерела в Кремлі, повідомили, що оточення глави Росії почало готувати “транзит влади” – шукати наступника “престолу”. Так це чи ні, можна буде перевірити вже скоро, коли у Москві знову коментуватимуть відмову від переговорів України та РФ на рівні президентів.

Як повідомляв OBOZREVATEL, український лідер Володимир Зеленський візьме участь у саміті НАТО, який відбудеться у іспанському Мадриді 28-30 червня. Запрошення підтвердив генсек Альянсу Єнс Столтенберг, наголосивши, що Україні потрібна потужна допомога на перспективу.

Марина Ліснічук

peredplata