Російські ЗМІ приховують катастрофічну здачу Херсону

Наш власний кореспондент Ростислав Демчук передає з Брюсселя:
-Крах російської армії під Херсоном та відступ за Дніпро залишилися поза увагою президента Володимира Путіна. Державні телеканали приховали від глядачів факт здачі міста та назвали виведення військ “перегрупуванням”. Пропагандисти мовчали або всіляко виправдовували рішення генералів.
У той час, коли міністр оборони Сергій Шойгу віддавав наказ про відступ, Путін зустрічався з головою Федерального медико-біологічного агентства (ФМБА) Веронікою Скворцовою, а потім брав участь в урочистому заході та нагородженні співробітників відомства, який відзначає своє 75-річчя.
Там він виступив із промовою, але Херсон не згадав. При цьому один із нагороджених порівняв Путіна з Олександром Невським, якого назвав “збирачем російських земель”, і додав, що російський президент теж “повертає землі в лоно батьківщини”.
“Повна цензура щодо Херсона”, — написав у своєму блозі прокремлівський політолог Сергій Марков, але пізніше видалив пост, звернув увагу журналіст Олег Кашин. У телеграм-каналі пропагандиста Володимира Соловйова після публікації відео з доповіддю генерала Сергія Суровікіна з’явився репост із розкладом забігів у Москві. Потім він приєднався до кампанії з виправдання відступу та процитував секретаря генради “Єдиної Росії” Андрія Турчака, засновника ПВК “Вагнера” Євгена Пригожина, голову Чечні Рамзана Кадирова та інших прихильників війни, які схвалили рішення командування.
Тим часом, на держканалах факт відступу з Херсона подали максимально невиразно. У новинах використовувалися розмиті формулювання. На “Першому каналі” те, що сталося, назвали “перегрупуванням військ”. Ведуча Катерина Андрєєва розповіла, що Суровікін доповів Шойгу про ситуацію в Херсоні, а “глава відомства підтримав рішення перегрупувати сили та зайняти оборону на лівому березі Дніпра”.
На телеканалі “Росія 1” повідомили, що Суровікін виступив із доповіддю, його зміст ведучий розкривати не став. Безпосередньо перед відео Міноборони було зачитано текст, у якому Херсон ніяк не згадувався — лунали лише фрази про те, що робиться все для збереження життів російських військових та цивільного населення.
На НТВ в анонсах програми розповіли про “нове рішення військового керівництва”, не уточнюючи суть. Ведучий повідомив про “тривожну ситуацію в районі Херсона”, яка “вимагає швидких і непростих рішень, зокрема, маневрів щодо перекидання російських підрозділів”. “Шойгу з цим погодився і схвалив пропозицію Суровікіна”, – йшлося в тексті. При цьому Путіна через відступ з Херсона не згадували ніде.
Раніше адміністрація президента підготувала методички на випадок здачі єдиної регіональної столиці, яку вдалося захопити після вторгнення в Україну 24 лютого, пише “Медуза”. Акцент робиться на те, що Херсонський напрямок — “найскладніший для армії на поточному етапі” війни, а Україна нібито готова “загробити десятки тисяч своїх та чужих життів” задля отримання нової допомоги від Заходу. При цьому російські війська представлені як гуманісти, які прагнуть зберегти життя мирних жителів і особового складу.
Також у методичці йдеться про підступи НАТО та бажання президента України Володимира Зеленського «влаштувати кровопролитне шоу», у тому числі за допомогою підриву Каховської ГЕС. Путіна у Кремлі пропонують порівнювати з Петром I, який “під час війни зі Швецією теж відводив війська до Полтави, і тим самим зберіг сили та переміг”.

peredplata