“Крим скоро повернеться додому”: дружини окупантів покидають віджаті квартири

На тлі чітко озвученої позиції України щодо Криму та дивних НП на російських військових об’єктах ситуація на півострові стає дедалі напруженішою. Туризм вже практично зійшов нанівець, звалився і ринок нерухомості – жити і відпочивати на величезній військовій базі, на яку окупанти перетворили півострів, просто небезпечно.

Докладніше про це читайте у матеріалі OBOZREVATEL.

Росіяни обрали безпеку

Туристів на півострів, особливо напередодні новорічних свят, заманюють усіма способами, але це погано допомагає.

Зважаючи на те, що авіасполучення з окупованим півостровом немає, запускають додаткові поїзди. Наприклад, з Москви додали шість, ось тільки про їхню заповненість не йдеться.

“Сусідка їздила до Сімферополя на вокзал, так провідниця скаржилася: мовляв, по пів вагона порожні. Про додатковий “заробіток” провідникам нічого й мріяти. Та й взагалі зараз до нас ризикують приїхати тільки найбільш “відморожені”, – поділилася співрозмовниця OBOZREVATEL.

 

Окрема тема – заповненість готелів Криму. У багатьох із них (нечувана справа!) на новорічні свята знижки вже становлять до 50%.

Вартість добового проживання у найскромнішому номері стартує від 2,5 тис. руб. (від 750 грн), а в чотирьох-, п’ятизіркових готелях – обійдеться вже в 5-10 тисяч рублів (1500 – 3000 грн).

“А в мертвому післясвятковому січні знижки, як вже сказали співробітники туристичної сфери, будуть до 70%”, – поділилася кримчанка.

Через закриття підприємств у РФ, масові звільнення та, відповідно, фінансові проблеми кількість росіян, що відпочивають у Криму, різко знизилася. Наразі основна частина тих, хто ще приїжджає на півострів, – це бюджетники із Росії. Їм виділили путівки за мінімальною вартістю, проте скористатися такою “халявою” ризикують не всі.

“Бавовна” тримає всіх у тонусі, а Крим скоро обов’язково повернеться додому”, – посміхається мешканка Криму.

 

Цікавий факт: в асоціації туроператорів РФ вже заявили, що інтерес росіян до літнього бронювання-2023 кримських курортів впав на 50% – тепер вони роблять вибір на користь Краснодарського краю.

Обвал ринку нерухомості

Такого падіння цін на нерухомість, як зараз, у Криму ще не було. На продаж виставлено величезну кількість об’єктів, причому власник може поступитися навіть половиною вартості.

За даними агентств нерухомості окупованого півострова, зниження продажів житла порівняно з минулим роком уже становило 72%. Тільки на сайті Avito пропонують понад 16 тисяч квартир, багато з яких давно не можуть продати.

купити квартиру в Криму

Великі проблеми і з придбанням житла за пільговою іпотекою. Як зізнаються місцеві, “лавка практично закрилася”: у Центробанку країни-агресора вже заявили про “плавне згортання”.

“Влада” будь-яким способом переконує інвестувати в житло, проте сама чудово розуміє: для тих, хто ризикнув, це обернеться втратою.

Після звільнення Херсона ще одним маркером для кримчан став “відхід” сімей російських окупантів, які повертаються додому, з плачем залишаючи на острові віджаті квартири.

І якщо ще рік тому в Криму вважали, що “Росія прийшла назавжди”, то сьогодні ситуація кардинально змінилася. Секретар Ради безпеки та оборони України Олексій Данілов заявив, що окопи, які військові РФ накопали у тимчасово окупованому Криму, точно не допоможуть Росії, а півострів повернеться під контроль Києва.

peredplata