Путін наказав припинити вогонь на час Різдва

 

Президент Росії Володимир Путін доручив міністру оборони Сергію Шойгу запровадити “режим припинення вогню” на час святкування Різдва.

Джерело: російське пропагандистське агентства “РИА Новости“, яке посилається на повідомлення Кремля

Дослівно: “Президент Росії Володимир Путін доручив главі Міністерства оборони Сергію Шойгу запровадити з 12:00 6 січня до 24:00 7 січня режим припинення вогню по всій лінії бойового зіткнення сторін на Україні”.

Що цьому передувало:

 • Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган провів телефонну розмову з російським президентом Владіміром Путіним, у якій заявив, що заклики до миру та переговорів мають бути підкріплені одностороннім оголошенням про припинення вогню та “баченням справедливого рішення”.
 • 5 січня глава “Російської православної церкви” патріарх Кирил, який відкрито схвалив війну РФ проти України, раптом заявив, що нібито закликає до “різдвяного перемир’я”.
 • Зеленський: Путін хоче використати Різдво як прикриття, щоб зупинити ЗСУ

  Президент Володимир Зеленський заявив, що Володимир Путін використовує так зване “різдвяне перемир’я” для того, щоб хоч ненадовго зупинити просування Збройних сил України на сході.

  Джерело: Зеленський у відеозверненні 

  Пряма мова: “Зараз вони хочуть використати Різдво як прикриття, щоб хоч ненадовго зупинити просування наших хлопців на Донбасі і підігнати ближче до наших позицій техніку, боєприпаси і мобілізованих. Що це дасть? Тільки чергове збільшення рахунку втрат.

  Усі у світі знають, як Кремль використовує перепочинок на війні, щоб продовжити війну з новою силою”.

  Деталі: Зеленський також повідомив, що обговорив з президентом Туреччини Реджеп Таїп Ердоганом динаміку ситуації в регіоні: “Про те, що хазяї Росії зараз у доволі розпачливому становищі через поразку окупантів на фронті й готові до різних маніпуляцій”.

  Передісторія: 

  • 5 січня президент Росії Володимир Путін оголосив, що доручив міністру оборони Сергію Шойгу запровадити “режим припинення вогню” на час святкування Різдва.
  • Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк, коментуючи заяву Путіна, наголосив, що “тимчасове перемир’я” може початися тоді, коли російський агресор покине територію України
  •  Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що Україна не буде вести жодних перемовин із Росією щодо так званого різдвяного припинення вогню.
  • Байден про “різдвяне перемир’я” Путіна: На Новий рік же бомбив

   Президент США Джо Байден прокоментував заяву Володимира Путіна про оголошення так званого режиму “припинення вогню” з 12:00 6 січня до 24:00 7 січня.

   Джерело: Голос Америки 

   Пряма мова: “Я не хочу відповідати на те, що говорить Путін. Цікаво, що він був готовий бомбити лікарні, дитячі садки та церкви… 25 грудня та на Новий рік…”. 

   Деталі: На його думку, Путін намагається “передихнути”.

   Передісторія: 

   • 5 січня президент Росії Володимир Путін оголосив, що доручив міністру оборони Сергію Шойгу запровадити “режим припинення вогню” на час святкування Різдва.
   • Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк, коментуючи заяву Путіна, наголосив, що “тимчасове перемир’я” може початися тоді, коли російський агресор покине територію України
   •  Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що Україна не буде вести жодних перемовин із Росією щодо так званого різдвяного припинення вогню.
   • “Лицемірство залиште”: в ОП відреагували на “перемир’я Путіна

     

    Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк наголосив, що “тимчасове перемир’я” може початися тоді, коли російський агресор покине територію України. 

    Джерело: Подоляк в Twitter та в коментарі УП

    Пряма мова: “РФ має залишити окуповані території – лише тоді у неї почнеться “тимчасове перемир’я”. Лицемірство залиште собі”.

    Деталі: Подоляк також нагадав, що Україна не атакує чужу територію і не вбиває цивільне населення, як це робить Росія, і знищує виключно членів окупаційної армії на своїй території.

    Доповнено. Пряма мова: “Безумовно, це виключно пропагандистський жест. І нічого більше. Росія всіляко намагається хоча б на певний час знизити інтенсивність боїв та інтенсивність ударів по своїх логістичних центрах для того, щоб отримати час на проведення додаткової мобілізації, будівництва масштабних укріплень на захоплених територіях і перегрупування армії. Це не вийшло зробити тими чи іншими військовими способами. Тому в хід пішли стандартні інформаційні виверти”.

    Більше деталей: Подоляк вважає, що росія хоче показати нібито “гуманістичні підходи у війні” і спробувати переконати європейців, щоб ті почали тиснути на Україну. Зокрема, у такий спосіб РФ домагається “негайних переговорів, прийняття російського ультиматуму, нової лінії поділу”.
    Подоляк також нагадав, що Росія атакує цивільні об’єкти, включно з місцями релігійних обрядів, і робить це саме у святкові різдвяні дні: “Тому, ще раз: не треба реагувати на свідомо маніпулятивні ініціативи керівництва РФ”.

    Передісторія:

     
     
    •  5 січня президент Росії Володимир Путін доручив міністру оборони Сергію Шойгу запровадити “режим припинення вогню” на час святкування Рі

peredplata