“Мама просила, щоб впустили тіло воїна”. Віряни ПЦУ на Буковині зайшли в храм після сутички з УПЦ МП

 

Віряни ПЦУ у селі Задубрівка Чернівецької області зайшли до храму після сутички з УПЦ МП. Це відбувалось під час похорону полеглого військового Івана Назарія. Мама військового просила священника дозволити занести труну до храму. Представники ПЦУ, з якими ми поспілкувались, кажуть, що після того, як це не дали зробити, зайшли в храм силою.

Про це передає кореспондентка Суспільного з похорону.

Прихожанка ПЦУ Сідора розповіла, що вперше за чотири роки змогли потрапити до церкви – до цього молилися на дворі.

“Сьогодні ховаємо третього воїна з нашого села. Їх усіх не заносили до церкви. Люди зійшли, бо вже не могли цього терпіти. Ми маємо документи, що можемо користуватися храмом. Мама просила занести тіло до церкви. Спочатку хотіли добитися цього мирним шляхом, але довелося силою”, – розповідає Сидора.

Одна зі свідків події Тетяна каже, що сама не місцева, але прийшла віддати честь загиблому воїну.

“Чули, що люди тут давно хочуть української церкви. Ми бачили, як вони випровадили московських священників. Ніхто їх не бив та не штовхав”, – каже Тетяна.

Група людей змогла зайти через бічні двері храму. За словами одного з чоловіків Олександра Сергієнка, там їх зустріли три чоловіки та священник.

“Вони використовували проти нас вогнегасники, щоб не пустити до церкви. Але ми змогли зайти. Центральні двері храму вони підперли ломом. Ми це акуратно прибрали й відкрили двері, щоб занести тіло героя всередину”, – розповідає Олександр.

За його словами, з будівлі храму також зняли табличку з написом, що церква у підпорядкуванні УПЦ.

Суспільне намагалося отримати коментар від прихожан УПЦ, однак вони відмовлялися спілкуватися з журналістами. На Facebook-сторінці Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ йдеться, що до храму прийшли 40 людей в балаклавах, щоб штурмувати храм. Також йдеться, що представники ПЦУ пиляли двері храму, увірвалися туди та заносили червоно-чорний прапор у вівтар. За інформацією УПЦ, поліцейських поблизу храму немає — вони перебувають на в’їзді до села Задубрівка.

Раніше у єпархії повідомили, що відспівування солдата Івана Назарія біля православного храму УПЦ було за взаємної згоди сторін. Також повідомляють, що настоятеля храму Віталія госпіталізували.

Оновлено: У поліції повідомляють, що отримали кілька повідомлень про сутички біля храму. Через використання вогнегасника розпочали кримінальне провадження за хуліганство. Наразі встановлюють учасників події.

Що відомо

  • Релігійна громада у Задубрівці була однією з перших, хто перейшов до Православної Церкви України. Збори відбулись на початку 2019 року. Після перереєстрації статуту релігійна громада ПЦУ заявляла, що їм перешкоджають проводити службу в храмі. У травні 2021 року релігійна громада ПЦУ виграла суд про законність переходу.
  • У Задубрівці одна церква й дві релігійні громади: УПЦ та ПЦУ. Ключі від храму в УПЦ, капелан ПЦУ в цій церкві не служить.
  • Священник УПЦ Віталій Дуров розповів Суспільному, що судові процеси тривають, і останні два рішення суду на користь Української православної церкви.
  • На початку березня у Задубрівці загиблого військового Василя Катана відспівали біля церкви — храм був зачинений. Тесть полеглого бійця просив священника, але потім він вирішив проводити похорон на подвір’ї, щоб уникнути можливих провокацій.
  • https://suspilne.media/435897-mama-prosila-sob-vpustili-tilo-voina-virani-pcu-na-bukovini-zajsli-v-hram-pisla-suticki-z-upc-mp/

peredplata